Podpora technologií.
Zajištění spolehlivosti.
Nová definice bezpečnosti.
Bezpečnostní relé s integrovanou diagnostikou a funkcí LFT
V případě nouzové situace ve výrobním závodě je nutná rychlá reakce. Sirény, výstražná světla nebo aktivní chladicí systémy musí být bezpečně aktivovány v souladu s postupem „bezpečnostní funkce připojením napájení“ (ETS), zatímco řídicí moduly motoru nebo nouzové odpojovací ventily jsou vypínány v souladu s postupem „bezpečnostní funkce odpojením napájení“ (DTS). Společnost Pepperl+Fuchs se svými nově vyvinutými bezpečnostními relé nastavuje novou úroveň spolehlivosti pro zajištění bezpečného přenosu signálu. Modul rozhraní s trojnásobně redundantními spínacími kontakty z osvědčené a prověřené řady K-System umožňuje spolehlivou aktivaci a deaktivaci bezpečnostních funkcí pro aplikace v souladu s normou IEC61508 až po klasifikaci SIL 3.
Tato nová bezpečnostní relé jsou založena na architektuře 1oo3 s trojnásobně redundantními kontakty . Díky kombinaci s integrovanou diagnostikou a transparentní detekcí chyb vedení jsou bezpečnostní relé velmi spolehlivá a zjednodušují testování. V tomto videu se dozvíte více o těchto funkcích...
Moduly s transparentní detekcí chyb vedení vyžadují méně provozní kabeláže a výrazně zvyšují úroveň bezpečnosti. Nemonitorují pouze spínací signály, ale zajišťují také bezproblémové sledování kabelů na provozní a řídicí straně. Další informace o funkci LFT…
V nouzových situacích, jako je požár v motorovém prostoru lodi, je nutná rychlá reakce: Je nutné zapnout systémy sprinklerů a vypnout přívod paliva ke zdroji požáru. V tomto videu zjistíte, jak nová bezpečnostní relé od společnosti Pepperl+Fuchs díky použité architektuře 1oo3 stanovují nový standard v oblasti spolehlivosti a bezpečnosti...
Architektura 1oo3 se sériovým zapojením v aplikacích DTS a paralelním zapojením v aplikacích ETS zajišťuje maximální dostupnostbezpečnostní funkce po selhání až dvou kontaktů. To v porovnánís nuceně vedenými kontakty představuje bezpečnostní výhodu: Pokud dojde k selhání kontaktu relé s nuceně vedenými kontakty, lze to pouze detekovat, ale nedojde k zapnutí nebo vypnutí snímače. Pro zpětné zaslání informací o poloze spínacího kontaktu je nutná další kabeláž pro vyhodnocovací kanály ovládacího panelu – a s tím související úsilí a další náklady. Nové bezpečnostní relé s architekturou 1oo3 tedy zajišťuje vyšší spolehlivost a zároveň usnadňuje manipulaci.
Jelikož technická zařízení mohou pro lidi představovat bezpečnostní riziko, je důležité identifikovat, kvantifikovat a snížit výsledná rizika. Na základě metod analýzy rizik se stanoví nezbytná míra snížení rizika.
Je-li požadována nízká hodnota SIL (SIL 1), znamená to, že je nutné zajistit jen poměrně nízké omezení rizika, zatímco vyšší úroveň integrity bezpečnosti (například SIL 3) vyžaduje větší míru omezení rizika. Vyhodnocení systému, který je významný z hlediska bezpečnosti, je proto snadnější, jestliže riziko poruchy příslušných součástí je již známo. Proto společnost Pepperl+Fuchs nabízí velké množství produktů s klasifikací SIL / PL.
Máte další dotazy ohledně bezpečnostních relé nebo chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat nám zprávu.