Intelligens.
Vezeték nélküli.
Autonóm.
Akkumulátoros, ipari minőségű IoT-érzékelős megoldás LoRaWAN® technológiával, kültéri használatra.
Egyre nagyobbak a városokkal és önkormányzatokkal szembeni elvárások, hogy polgáraik számára kényelmes, környezetbarát életkörülményeket biztosítsanak. A WILSEN.sonic érzékelőkintelligens hulladékkezelést tesznek lehetővé, amelynek során a használt üveg-, ruha- és újrahasznosító tárolók töltésszintjét távolról ellenőrzik, így a tárolókat a meghatározott mennyiség elérésekor ürítik. Ez hatékonyabb útvonaltervezést eredményez, ami kevesebb károsanyag-kibocsátást, forgalmi dugót és zajt jelent a városokban.
Ugyanakkor ez a koncepció sikeresen átvihető a gyártóvállalatokkiterjedt telephelyeire is, ahol az újrahasznosító konténereket nagy mennyiségben használják. A WILSEN.sonic IoT-érzékelők integrálása lehetővé teszi a házon belüli hulladékkezelési folyamatok optimalizálását, ezáltal időt és pénzt takarít meg.
Függetlenül attól, hogy különféle ömlesztett anyagokat vagy folyadékokat kell-e érzékelni: Az akkumulátorral működő WILSEN.sonic érzékelők mind a közintézmények, mind az ipari vállalatok számára hatékony megoldást kínálnak a legkülönbözőbb tartályokba való betekintésre, bonyolult kábelezés nélkül.
A tartály típusától és méretétől függően a Pepperl+Fuchs portfóliója különböző tartományú WILSEN.sonic változatokat tartalmaz. Míg a legfeljebb 2500 mm-es érzékelési tartományú változatok a kompakt IBC-tartályokhoz (közepes méretű ömlesztettanyag-tartály) ideálisak, addig a WILSEN.sonic akár 7000 mm-es érzékelési tartományú változata nagyobb tárolótartályokban, például az itt látható sósilóban használatos. A magas fokú védettségnek (IP66/67) köszönhetően az érzékelők mindig megbízható védelemmel rendelkeznek a tartályokba kerülő folyadékok vagy porszemcsék behatolása ellen.
A hatalmas betonfelületekkel lezárt városi területeken földalatti esővízgyűjtő medencéket használnak a heves esőzések tompítására, valamint az áradások megelőzésére. A WILSEN.sonic érzékelők segítségével a medencék vízszintje még hatékonyabban ellenőrizhető: A gyűjtőmedence mennyezetére vezeték nélkül szerelt érzékelő az IP66/67 védettségi osztálynak köszönhetően ellenáll a víztömegeknek. A mért értékeket ezután megbízhatóan továbbítja a földalatti medencéből. A beépített, hosszú élettartamú, nagy teljesítményű akkumulátor évekig tart, így a szervizszemélyzetnek megspórolja a gyakori, időigényes leereszkedést a medencébe.
Hosszú átviteli hatótávolságának köszönhetően a WILSEN.sonic még a távoli, föld feletti esővízgyűjtő medencékből is képes a töltöttségi szinteket a legközelebbi LoRa átjáróra továbbítani. A széles hőmérséklet-tartomány -25 – 70 °C még közvetlen napfényben vagy zord téli időben is garantálja az érzékelő zökkenőmentes működését.
A kiterjedt árvizek veszélye sok folyóhoz közeli területen jelen van. A WILSEN.sonic érzékelők kulcsfontosságúak e veszély leküzdésében. Mivel ezek az érzékelők nem csak a vízszinteket, hanem azok földrajzi helyzetét is továbbítják, a hidakon elhelyezett különböző érzékelők adatai például térben is hozzárendelhetők és korrelálhatók.
Az egyes vízszintek alakulásának ez a finomhálozatú áttekintése, valamint a korábbi és az aktuális időjárási adatok bevonása lehetővé teszi, hogy a mesterséges intelligencia által generált modellek pontosan megjósolják, mikor és hol várható árvíz. A szükséges védelmi intézkedéseket így már a válsághelyzetek kialakulása előtt meg lehet tenni. Az aktuális időjárási adatokhoz való kapcsolódással az érzékelők átviteli időközét is automatikusan be lehet állítani, hogy a nyugodt időjárási körülmények között ritkábban küldjenek adatokat, mint amikor csapadékot jósolnak. Ez még tovább növeli az amúgy is hosszú élettartamú akkumulátorok élettartamát.
A mezőgazdasági silók töltöttségi szintjének ellenőrzéséhez a külső réteget gyakran gumikalapáccsal vagy rúddal megütögetik, és a töltöttségi szintet az akusztikus rezonancia alapján határozzák meg. Ez az eljárás természetesen nem nyújtja a szenzoros megoldás pontosságát, és a magasabb silók esetében a függőleges létrákbalesetveszélyével is jár. Az érzékelős megoldások utólagos felszerelése azonban gyakran túl bonyolultnak vagy kockázatosnak tűnik: a siló áramellátásának biztosításával kapcsolatos problémán túl a zord környezeti feltételek és az érzékelőn esetlegesen keletkező maradványok szinte lehetetlenné teszik számos érintésmentes érzékelőtípus használatát. A mechanikus érzékelős megoldások viszont a mozgó alkatrészek kopásának és elhasználódásának vannak kitéve.
A WILSEN.sonic megoldást kínál erre: a vezeték nélküli ultrahangos érzékelő, amely nem igényel külső áramforrást, a mellékelt rögzítőlemez segítségével egyszerűen felszerelhető a siló fejterébe, ahonnan folyamatosan továbbítja a szintadatokat rádión keresztül. Abban a valószínűtlen esetben, ha az érzékelő alacsony fokú tapadást biztosító átalakítóján porlerakódások keletkeznek, ezek az alacsony interferenciájú ultrahangos működési elvnek köszönhetően általában nem befolyásolják a mérési eredmények megbízhatóságát. A –25 – 70 °C-os hőmérséklet-tartománynak és az IP66/67 fokú védettségnek köszönhetően az érzékelő a siló hőmérséklet-ingadozásainak, valamint a siló belsejének vízzel történő tisztításának is ellenáll.
A hígtrágyatároló gödrök ellenőrzése és ürítése a gazdaságok számos feladata közé tartozik. Ez általában a tapasztalatok és a rendszeres szemrevételezés alapján történik. Mindazonáltal nem zárható ki teljesen, hogy a feladatról rövid időre megfeledkeznek, hogy egy közbenső tolózár nem zár megfelelően, vagy hogy a váratlanul lezúduló nagy eső miatt a gödör észrevétlenül túlcsordul. Ez előre nem tervezett munkákhoz, talajszennyezéshez és legrosszabb esetben akár jogi következményekhez is vezethet az esetleges gondatlanság miatt.
Ez a kockázat a WILSEN.sonic érzékelőkkel kis erőfeszítéssel minimalizálható. Miután az érzékelőt a hígtrágyatároló gödör fölé egy gémre szerelik, az folyamatosan ellenőrzi a határértékek betartását. Ha a határértéket elérik, a mezőgazdasági termelőt időben értesíti a downstream IoT-platform. A PTFE-bevonatú átalakítóval ellátott robusztus kialakítás az IP66/67 védettségi osztálynak és a széles, –25 – 70 °C-os hőmérsékleti tartománynak köszönhetően erre a kihívást jelentő kültéri alkalmazásra is használható.
A „Smart Region South Baden” laboratórium a badenovaNETZE és a Thüga közös projektje. A kezdeményezés részeként az E-MAKS együttműködő partnerével különböző intelligens városi felhasználási eseteket valósítottak meg. Ez magában foglalta az üvegedények gyűjtési útvonalainak optimalizálását Freiburg területén. Ebben a projektben a Pepperl+Fuchs WILSEN rendszerét alkalmazták sikeresen.
További információk (csak német nyelven)A WILSEN nem csak a tárolófelügyeletben teljesít jól: Az érzékelő a Wuppertal környéki régióban egy úttörő jelentőségű, árvízvédelmi célú világítótorony-projekt kulcsfontosságú eleme. Az érzékelők által továbbított szintadatok beépülnek egy mesterséges intelligencia által generált modellbe, amely lehetővé teszi a lehetséges árvízkatasztrófák előrejelzését.
BővebbenA Pepperl+Fuchs az SAP és a Smart City Solutions partnereivel együtt olyan ultrahang-technológián és LoRaWAN®-on alapuló megoldást fejlesztett ki Heidelberg városa számára, amely lehetővé teszi a hulladékgyűjtő konténerek intelligens, igényorientált ürítését a városban. Itt a mai WILSEN alapmodulját használták.
BővebbenA WILSEN a Boden-tónál található REMONDIS Aqua vállalatnál mély betekintést nyújt a csatornákba és aknákba. Az érzékelő egyrészt a külső víz szennyvízhálózatba történő bevezetését figyeli, másrészt a kiterjedt érzékelőadatokat a hidraulikus szennyvízmodellek kalibrálására használják.
További információk (csak német nyelven)Ulm városa a „LoRa Park” segítségével egy olyan helyet hozott létre, ahol a dolgok internetének szenzoralapú megoldásai megismerhetők és minden polgár számára elérhetővé válnak. A WILSEN segítségével az üveggyűjtő konténerek töltöttségi szintjének érzékelését és továbbítását mutatjuk be.
További információk (csak német nyelven)A mért értékek WILSEN IoT érzékelőkről egy felhőalapú IoT-platformra történő átviteléhez és ott történő kiértékeléséhez LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) szükséges. Ezeket a könnyen skálázható hálózatokat, amelyek teljes mértékben a dolgok internetének követelményeihez igazodnak, az alacsony energiafogyasztás, a nagy hatótávolság és a biztonságos kommunikáció kombinációja jellemzi.
Az IoT-érzékelők vagy más végberendezések mellett egy ilyen LoRaWAN-architektúra általában csillag topológiában elhelyezett, nagy hatótávolságú átjárókból áll. Ezek az átjárók a WILSEN érzékelők adatait Ethernet-képes protokollra fordítják, az átalakított információkat pedig egy LoRa hálózati szerverre továbbítják. A hálózati szerver dekódolja az érzékelő adatait, és egy alkalmazáskiszolgálónak továbbítja azokat kezdeti feldolgozásra, mielőtt az adatok végül kiértékelhetők lennének egy IoT-platformon.
Ugyanakkor a LoRa hálózati szerveren és az átjárókon keresztül az ellenkező irányú kommunikáció is lehetséges: nemcsak az érzékelőadatok fogadhatók, hanem a WILSEN érzékelők paraméterbeállításai is kényelmesen elvégezhetők távolról az úgynevezett „downlink csatornán” keresztül. A Pepperl+Fuchs kifejezetten erre a célra ingyenes webes szolgáltatást kínál.
Alternatív megoldásként az érzékelők közvetlenül a helyszínen is paraméterezhetők egy mobileszköz alkalmazás segítségével.
The wireless, autonomous WILSEN IoT sensors reliably supply data regarding fill level, distance, valve position, and object presence to a LoRaWAN without a cable connection. Learn more about their functional principle and unique features.
How do you parameterize the WILSEN sensors from Pepperl+Fuchs via the downlink channel? In this video, our expert shows you how to set it up quickly and easily.
A LoRa Alliance® tagjaként a Pepperl+Fuchs elkötelezett a termékek átjárhatósága és a technológia világméretű telepítése iránt.
A LoRa-technológia számos olyan előnnyel rendelkezik, amelyek különösen jól jöhetnek IoT-érzékelők, például a WILSEN.Sonic.Level típus alkalmazása esetén:
Ezek a tulajdonságok azt jelentik, hogy a LoRa hatalmas kiterjedésű vezeték nélküli hálózat létrehozására használható, így városi és lakott területeken történő alkalmazásra is megfelelő. Vállalati telephelyeken is költséghatékony magánhálózatok hozhatóak létre.
Optimális módon hálózatba vagyunk kötve, ennek megfelelően a LoRa- és IoT-ágazatból származó partnerek széles körére támaszkodhatunk. Használja ki a Pepperl+Fuchs és ezen elismert partnerek kombinált szakértelmét projektjei megvalósítása során.
A Pepperl+Fuchs ultrahangos érzékelőit saját műszaki központunkban építjük, ahol a jelátalakító-fejlesztés és -gyártás zajlik. Előre gondolkodó szakértőkből álló csapatunk több mint 30 éve folyamatosan azon dolgozik, hogy a holnap megoldásai érdekében továbbfejlessze az ultrahangos technológiát. Ez azt jelenti, hogy ügyfeleink mindig a piacon elérthető legjobb teljesítményű termékekhez juthatnak hozzá.
Nem csak műszaki kiválóságot kínálunk, hanem első osztályú szolgáltatást és támogatást is: Globális jelenlétünk, a különböző iparágak alapos ismerete, valamint az ügyfélközpontunk az, ami megkülönböztet minket a versenytársaktól. Természetesen ez a WILSEN érzékelők portfóliójára is vonatkozik: Ebben a részben olyan eszközöket talál, amelyek segítségével mindig a lehető legtöbbet hozhatja ki érzékelőiből, emellett pedig a működési költségeket is a lehető legalacsonyabban tarthatja.