Technológiai fejlesztések.
A megbízhatóság biztosítása.
A biztonság újraértelmezése.
Biztonsági relék integrált diagnosztikával és LFT-vel
Ha egy feldolgozóüzemben vészhelyzet áll fenn, gyors válaszra van szükség. A kürtök, figyelmeztető lámpák és aktív hűtőrendszerek biztonságos aktiválását a „biztonságos feszültség alá helyezés” (ETS) művelet szerint, míg a motorvezérlők és a vészleállító szelepek kikapcsolását a „biztonságos feszültségmentesítés” (DTS) művelet szerint kell elvégezni. A biztonságos jeltovábbítás érdekében a Pepperl+Fuchs az újonnan kifejlesztett biztonsági reléknek köszönhetően új megbízhatósági szintet állít fel. A három redundáns kapcsolóérintkezőnek köszönhetően a jól bevált K-rendszerből származó interfész modul megbízható és biztonságos aktiválást és szüneteltetést biztosít az IEC61508-tól a SIL 3 biztonsági szintig tanúsított alkalmazások esetében.
Az új biztonsági relék egy 1oo3 architektúrán alapulnak, három redundáns relével. A beépített diagnosztika és a vezetékhiba-átláthatóság mellett a biztonsági relék rendkívül megbízhatóak, és leegyszerűsítik a vizsgálatot. Ebben a videóban többet megtudhat ezekről a funkcióiról…
A vezetékhiba-átláthatóságot biztosító modulok kevesebb vezetékezést igényelnek a terepen, és jelentősen növelik a biztonságot. Nem csak a kapcsolójeleket felügyelik, hanem a kábelek problémamentes felügyeletét is biztosítják a terepi és a vezérlőoldalon. Tudjon meg többet az LFT-ről...
Vészhelyzetekben, például egy hajó motorterében keletkező tűz esetén gyors reakció szükséges: A vízpermettel oltó berendezéseket be kell kapcsolni, és a tűzforráshoz vezető üzemanyag-ellátást le kell állítani. Ebben a videóban megtudhatja, hogy a Pepperl+Fuchs új biztonsági reléi hogyan biztosítanak új mércét a megbízhatóság és a biztonság terén az 1oo3 architektúrának köszönhetően...
Az 1oo3 architektúra – amely DTS-alkalmazásokban sorosan és az ETS-alkalmazásokban párhuzamosan csatlakozik – biztosítja a biztonsági funkciómaximális rendelkezésre állásátakár két érintkező meghibásodása után. Ez biztonsági szempontból fontos előnyt jelent az erővezérelt érintkezőkkelszemben: Ha egy erővezérelt relé érintkezője meghibásodik, azt csak érzékelni lehet, a működtetőelem pedig nem kapcsol be vagy ki. A vezérlőpulton lévő értékelési csatornák további vezetékezésére van szükség – a kapcsolódó munkálatokkal és költségekkel együtt – a kapcsolóérintkező pozíció-információinak visszajelzéséhez. Az új 1oo3 architektúrával rendelkező biztonsági relé ezáltal megbízhatóbb és egyszerűbben kezelhető.
Mivel a műszaki berendezések biztonsági kockázatot jelenthetnek az emberekre, fontos meghatározni, számszerűsíteni és csökkenteni az ebből eredő kockázatokat. Kockázatelemzési módszerekkel határozható meg a kockázatcsökkentés szükséges mértéke.
Az alacsony SIL-követelmény (SIL 1) azt jelenti, hogy csak viszonylag alacsony kockázatcsökkentés szükséges, míg a magasabb biztonságintegritásiszint-érték (például SIL 3) jelentősebb kockázatcsökkentést igényel. A biztonsági szempontból releváns rendszer értékelése így könnyebben elvégezhető, ha már ismert a vonatkozó komponensek meghibásodásának kockázata. Ennek érdekében a Pepperl+Fuchs a termékek széles választékán elvégezte a SIL/PL-értékelést.
Kérdése van a biztonsági relékkel kapcsolatban, vagy további információkra van szüksége? Örömmel segítünk! Egyszerűen töltse ki a kapcsolatfelvételi űrlapot, és küldjön nekünk üzenetet.