Rozwój innowacji technologicznych.
Zapewnienie stabilności.
Redefinicja bezpieczeństwa
Przekaźniki bezpieczeństwa ze zintegrowanymi funkcjami diagnostyki i przezroczystością dla błędów linii (LFT)
W przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej w instalacji procesowej konieczna jest szybka reakcja. Sygnalizatory akustyczne, światła ostrzegawcze lub aktywne systemy chłodzenia muszą zostać bezpiecznie uruchomione zgodnie z procedurą „obwód w stanie bezpiecznym pod napięciem” (ETS), podczas gdy sterowniki silników lub zawory odcinające są wyłączane zgodnie z procedurą „obwód w stanie bezpiecznym bez napięcia” (DTS). Aby zapewnić bezpieczne przesyłanie sygnałów, firma Pepperl+Fuchs wprowadza nowy poziom niezawodności dzięki nowo opracowanym przekaźnikom bezpieczeństwa. Dzięki trzem redundantnym zestykom przełączającym moduł interfejsu ze sprawdzonej serii system K zapewnia niezawodną i bezpieczną aktywację oraz dezaktywację w zakresie poszczególnych zastosowań zgodnie z normą IEC61508 aż do poziomu SIL 3.
Nowe przekaźniki bezpieczeństwa są oparte na architekturze 1oo3 (jeden z trzech) z potrójną redundancją przekaźników. Przekaźniki bezpieczeństwa, wraz ze zintegrowaną diagnostyką i wykrywaniem usterek linii, charakteryzują się wysoką niezawodnością i upraszczają testowanie. W tym filmie dowiesz się więcej o tych funkcjach…
Moduły z wykrywaniem usterek linii wymagają mniejszej ilości okablowania po stronie obiektu i znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Nie tylko monitorują one sygnały przełączania, ale także zapewniają bezproblemowe monitorowanie przewodów po stronie obiektu i systemu sterowania. Dowiedz się więcej na temat LFT...
W sytuacjach awaryjnych, takich jak pożar w maszynowni, wymagana jest szybka reakcja: Instalacja tryskaczowa musi zostać uruchomiona, a dopływ paliwa do źródła pożaru zatrzymany. W tym filmie można zobaczyć, jak nowe przekaźniki bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs wyznaczają nowy standard niezawodności i bezpieczeństwa dzięki architekturze 1oo3…
Architektura 1oo3 — połączona szeregowo w zastosowaniach DTS i równolegle w zastosowaniach ETS — zapewnia maksymalną dostępnośćfunkcji bezpieczeństwanawet po awarii dwóch zestyków. Stanowi to istotną dla bezpieczeństwa korzyść w porównaniu z zestykami sterowanymi siłą: W przypadku uszkodzenia zestyku sterowanego siłą można taki fakt jedynie wykryć, ale siłownik nie będzie włączany ani wyłączany. Aby uzyskać informacje zwrotne o położeniu zestyku przełączającego, konieczne jest dodatkowe okablowanie do kanałów oceny w panelu sterowania oraz związane z tym koszty i robocizna. Nowy przekaźnik bezpieczeństwa o architekturze 1oo3 zapewnia większą niezawodność, a jednocześnie jest łatwiejszy w obsłudze.
Ponieważ wyposażenie techniczne może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, ważne jest, aby zidentyfikować, określić ilościowo i ograniczyć wynikające z tego ryzyko. Na podstawie metod analizy ryzyka określa się niezbędne zmniejszenie ryzyka.
Niski wymóg SIL (SIL 1) oznacza, że konieczne jest tylko stosunkowo niskie ograniczenie ryzyka, podczas gdy wyższy poziom nienaruszalności bezpieczeństwa (np. SIL 3) wiąże się z koniecznością wyższego stopnia ograniczenia ryzyka. Łatwiej jest ocenić dany system bezpieczeństwa, gdy znane jest ryzyko awarii poszczególnych podzespołów. Aby to umożliwić, firma Pepperl+Fuchs oferuje obszerną gamę produktów z określonym poziomem SIL/PL.
Masz może jakieś pytania odnośnie do przekaźników bezpieczeństwa lub chcesz otrzymać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy, aby wysłać nam wiadomość.