Připojení k revoluci IIoT
Sofistikované technologie a řešení pro aplikace průmyslu 4.0
Díky nové úvodní sadě IIoT a uživatelsky přívětivým řídicím jednotkám IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs se jednoduchá vizualizace a analýza dat senzorů stávají realitou. Seznamte se s výhodami rozhraní IO-Link a zažijte bezproblémovou integraci dat senzorů IO-Link do aplikace Průmyslu 4.0.
Součástí sady jsou mimo jiné:
Připojte softwarový řídicí panel prostřednictvím OPC UA nebo MQTT k zajištění snadné interpretace dat v reálném čase a zahajte digitální transformaci svých závodů již nyní s novou úvodní sadou IIoT od společnosti Pepperl+Fuchs.
Průmyslový internet věcí (IIoT) těží z nejucelenějších informací ze senzorů, které je možné získat na provozní úrovni. Společnost Pepperl+Fuchs jako specialista a průkopník v oblasti automatizace výrobních závodů a procesů si tuto skutečnost včas uvědomila a pod označením „Sensorik4.0®“ se naplno věnuje čtvrté průmyslové revoluci.
Dnes nabízíme komplexní řešení pro bezproblémový přenos cenných informací ze strojů a zařízení do řady různých softwarových systémů. Využijte potenciál dat o stavu, poloze a dostupnosti, optimalizujte své procesy a šetřete zdroje. Tento web vám ukáže, jak to společně s námi realizovat.
Získejte přehled a neváhejte se na nás obrátit s žádostí o realizaci vaší aplikace průmyslu 4.0. Naši specialisté se těší na vaše požadavky!
Závody, produkty a systémy jsou stále více propojovány sítěmi. V důsledku toho vyvstala závažná potřeba ustanovit standardy pro komunikaci mezi stroji (M2M). Protokoly IIoT, jako jsou OPC UA, MQTT a REST API, umožňují tento typ komunikace, stejně jako implementaci hybridních systémů obsahujících PLC i cloud.
V této části jsou představeny různé aplikace IIoT, které vám ukáží, jak lze zajistit, aby byl přechod od aplikací založených na řízení k hybridním aplikacím nebo aplikacím plně založeným na IIoT bez nadřazeného PLC, úspěšný.
Moduly IO-Link Master řad ICE2 a ICE3 tvoří základ hybridních aplikací i aplikací plně založených na IIoT. Lukas Pogoda, odborník na průmyslovou komunikaci, vám na různých příkladech ukáže rozdíly a funkce hybridních řešení a řešení plně založených na IIoT. Dále vám vysvětlí, jakou roli mají moduly IO-Link Master od společnosti Pepperl+Fuchs.
Na animacích si můžete prohlédnout tři zákaznické aplikace IIoT, které byly realizovány pomocí součástí od společnosti Pepperl+Fuchs: konečná sestava výrobní linky pro automobilový průmysl, chytré nakládání s odpady a senzorový systém pro detekci netěsností u sudů na víno a whisky.
„Transparentní stroj“ jako demonstrátor IIoT ukazuje, jak snadno lze data z rozsáhlé řady senzorů od společnosti Pepperl+Fuchs přenášet z provozního prostředí do cloudu. Jakmile jsou dostupná, zobrazí se na panelu souhrnná data senzorů, která slouží například ke generování alarmů založených na podmínkách. Společnost Pepperl+Fuchs vám ráda poskytne podporu při plánování a výběru vhodných součástí, infrastruktury a softwaru pro vaše individuální řešení IIoT.
Ve videu vám Lukas Pogoda a Jörg Nagel představí součásti „transparentního stroje“, který se skládá z hardwaru od společnosti Pepperl+Fuchs a softwaru od společnosti Neoception. Dozvíte se zde, jak lze data ze senzorů přenášet do cloudu, zobrazovat a analyzovat.
Všude kolem sebe slyšíme módní slova, jako jsou průmysl 4.0, IIoT, chytré továrny a chytrá zařízení. Základním konceptem této nové technologické éry je schopnost připojení každého jednotlivého zařízení. To znamená, že by měla komunikovat nezávisle na dodavateli, standardizovaně, škálovatelně, způsobem připraveným na IT a OT, interoperabilně a bezpečně. Toho lze dosáhnout pouze pomocí chytrých komunikačních protokolů IIoT, jako je OPC UA, MQTT nebo REST API.
Tato oficiální zpráva porovnává různé komunikační protokoly založené na protokolu TCP, které si našly cestu vzhůru a jsou považovány za faktory umožňující používat IIoT a realizovat průmysl 4.0.
V tomto videu se Lukas Pogoda blíže podívá na protokoly IIoT OPC UA, MQTT a REST API, vysvětlí vám výhody a nevýhody jednotlivých protokolů a ukáže, které řešení je pro danou aplikaci nejvhodnější.
Protokoly IIoT jsou stejně rozmanité jako případy použití. Více se o různých protokolech IIoT a o tom, jak společnost Pepperl+Fuchs reaguje na neustále se vyvíjející požadavky, dozvíte v tomto rozhovoru se Sebastianem Stöberem, vedoucím týmu výzkumu a vývoje ve společnosti Pepperl+Fuchs.
Publikování procesních a stavových dat ze senzorů do cloudových aplikací ve výrobních závodech je jedním z klíčových požadavků u principů IIoT a průmyslu 4.0. Díky oficiální kvalifikaci řídicích jednotek IO-Link ICE2 a ICE3 jako „zařízení partnerů AWS“ nabízí společnost Pepperl+Fuchs uživatelům v ekosystému AWS přístup k širokému portfoliu senzorů pro aplikace prediktivní údržby a sledování stavu.
Tyto sběrnicové moduly podporují nejen protokoly sběrnice Fieldbus, poskytující informace v reálném čase (Ethernet/IP nebo PROFINET), pro připojení k deterministicky fungujícím průmyslovým řídicím jednotkám, ale také nabízejí koncepci plně webové konfigurace a komunikaci přes OPC UA, MQTT a REST API. To umožňuje uživatelům bez znalosti sběrnicových systémů a programování PLC rychle a snadno implementovat samostatné aplikace.
Díky technologii MultiLink lze implementovat hybridní přístupy, ve kterých PLC provádí časově kritické procesy a úhrnná stavová data jsou paralelně přenášena přes OPC UA nebo MQTT do systémů hostovaných na platformě AWS (např. od společností GE Digital nebo Syntax).
Společnost Pepperl+Fuchs jako lídr na trhu technologií průmyslové automatizace nabízí rozsáhlý sortiment senzorů, součástí rozhraní, a dokonce i mobilních zařízení vhodných pro průmysl 4.0.
Podívejte se na některá nejnovější vývojová řešení z našeho portfolia:
V aplikacích, v nichž jsou naše specializované produkty používány k implementaci technologií průmyslu 4.0, se konvergence IT/OT stává realitou. Podpora standardizovaných protokolů a rozhraní i vestavěných softwarových konektorů umožňuje bezproblémovou integraci do stávajících struktur a platforem IT. Softwarové služby poskytované našimi partnery z oblasti IT vytvářejí pro naše zákazníky další hodnotu.
Energie spotřebovaná hydraulickým lisem může pro výrobce představovat náklady ve výši několika tisíc eur ročně. Značná část této energie je spotřebována při statickém lisování spékaných součástí. Společnost LCM GmbH vyvinula systém, který může pomoci tento problém vyřešit. Zkombinovala jej se senzory a součástmi infrastruktury od společnosti Pepperl+Fuchs, a vytvořila tak digitální hydraulický přístup.
Další informaceSpolečnost Pepperl+Fuchs ve spolupráci se svými partnery SAP a Smart City Solutions vyvinula vlastní řešení, které využívá ultrazvukovou technologii a technologii LoRaWAN® s cílem umožnit chytré vyprazdňování kontejnerů na odpad na vyžádání v německém městě Heidelberg.
Další informaceSpolečnost Staudinger, jež se specializuje na oblast automatizace, používá kamerové systémy SIL 3 / PL e od společnosti Pepperl+Fuchs, které udržují její nejmodernější automaticky naváděná vozidla bezpečně na stanovené dráze. Díky tomu může společnost dodávat zákazníkům kompletní řešení zahrnující řídicí a pohonné technologie a samotné vozidlo z jediného zdroje.
Další informaceMáte dotazy k řešením Sensorik4.0® od společnosti Pepperl+Fuchs? Chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat nám zprávu.