Inteligentne systemy.
Nowatorskie rozwiązania.
Dostęp do wszystkich częstotliwości.
Rozwiązania RFID firmy Pepperl+Fuchs
Nieporównywalnie wysoki zakres odczytu i szeroka gama pomocnych funkcji dodatkowych, umieszczony w niewielkiej, zoptymalizowanej płaskiej konstrukcji: Dzięki nowej serii urządzeń do odczytu/zapisu RFID firma Pepperl+Fuchs oferuje teraz atrakcyjny, kompletny pakiet jako rozwiązanie do zadań identyfikacji.
Dowiedz się więcejFirma Pepperl+Fuchs rozszerza swoją ofertę urządzeń do odczytu i zapisu o nowy model UHF F191: łączy on w sobie zalety przemysłowej technologii UHF z ujednoliconym interfejsem do komunikacji IO-Link, a dzięki temu stanowi ekonomiczny podzespół wspomagający do szerokiej gamy standardowych zastosowań w takich obszarach jak logistyka wewnętrzna, motoryzacja i obsługa materiałów.
Dowiedz się więcejDzięki zastosowaniu zaawansowanego mechanizmu, głowice odczytująco-zapisujące RFID dla różnych częstotliwości (LF, HF, UHF) mogą być szybko i łatwo dołączone do modułu bazowego urządzenia ręcznego bez użycia narzędzi. Dzięki temu użytkownik może całkowicie skoncentrować się na zadaniu identyfikacji. Aby to ułatwić, podstawowe urządzenie wyposażono w 4,8-calowy, pojemnościowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy o podwyższonej twardości, który jest zawsze czytelny, nawet w nieoptymalnych warunkach oświetlenia otoczenia. Stopień ochrony IP54 podkreśla przydatność urządzenia do pracy na zewnątrz i w innych wymagających warunkach.
Dowiedz się więcejUrządzenie do odczytu/zapisu RFID UHF F190-B40 oferuje zintegrowany przemysłowy interfejs Ethernet i interfejs REST API. Dzięki tym technologiom interfejsów to urządzenie do odczytu/zapisu, zaprojektowane z myślą o średnich zakresach wykrywania, może zostać łatwo i szybko zintegrowane z systemami OT i IT, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem do sterowania produkcją i jej monitorowania, zastosowań związanych ze śledzeniem oraz innych zastosowań Przemysłu 4.0 w automatyce przemysłowej.
Dowiedz się więcejIn the field of RFID technology, Pepperl+Fuchs offers a complete portfolio of perfectly matched components that solve a wide range of identification tasks. Find out more about possible areas of application.
Niezależnie od tego, czy są to praktyczne wózki ze zautomatyzowanym prowadzeniem, rolkowe platformy montażowe czy ogromne samobieżne transportery kontenerowe, zautomatyzowane pojazdy sterowane (AGV) we wszystkich możliwych projektach stały się nieodzownymi elementami nowoczesnych procesów produkcyjnych. Pomagają one znacznie ułatwić codzienną pracę, zachować istniejące zasoby i znacznie przyspieszyć procesy transportowe. Różnią się one znacznie wyglądem, a technologie umożliwiające automatyczne lub autonomiczne działanie pojazdów są bardzo zróżnicowane.
Technologia RFID jest często używana, a w przypadku inteligentnego stosowania metoda identyfikacji radiowej może realizować wiele zadań związanych z AGV. W tym artykule na blogu przedstawiono trzy możliwe wersje.
Zakres zastosowań RFID nie ogranicza się do produkcji dyskretnej — staje się on również coraz bardziej popularny w zakładach przetwórczych ze względu na coraz większe wymagania w zakresie znakowania produktów i sprzętu roboczego. Należy jednak często brać pod uwagę wymagania dotyczące ochrony przed wybuchami, ponieważ w przypadku generowania łatwopalnych gazów, oparów lub pyłów urządzenia elektryczne stwarzają znaczne zagrożenie dla bezpieczeństwa.
W tym artykule na blogu można zapoznać się z trzema przykładami zastosowań, które pomogą zrozumieć skuteczne i bezpieczne korzystanie z technologii RFID w obszarach niebezpiecznych.
RFID to niezwykle wszechstronna technologia, stosowana w wielu sektorach. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kolejnych dziesięć przykładów zastosowań z dziesięciu różnych branż. Zaczerpnij inspirację z przykładów zastosowań i dowiedz się, jak elastyczna technologia RFID usprawnia identyfikację i ogólną efektywność w różnych sytuacjach…
Technologia RFID ma kluczowe znaczenie dla przygotowanych na przyszłe wyzwania fabryk w ramach koncepcji Przemysłu 4.0: produkt otrzymuje znacznik RFID, który przechowuje informacje na temat koniecznych procedur lub specjalnych wymagań. Co więcej, można w nim zapisać nowe, dodatkowe informacje po zakończeniu danego etapu produkcji. Znaczniki RFID dołączane do produktów pozwalają na wprowadzenie dynamicznych i elastycznych struktur we wszystkich obszarach produkcji. Dowiedz się więcej o technologii dla Przemysłu 4.0 firmy Pepperl+Fuchs — oznaczonej jako „Sensorik4.0®”.
W ramach projektu badawczego w Instytucie technologii Karlsruhe (KIT) dwunastu partnerów z przemysłu i nauki połączyło siły w celu stworzenia elastycznego systemu transportu. Wynikiem tego jest KARIS PRO, czyli pojazd autonomiczny, który jest obecnie testowany w warunkach praktycznych. Dieter Schneider, lider zespołu ds. systemów identyfikacji i badań w firmie Pepperl+Fuchs, przedstawia informacje na temat projektu...
Dr Klaus Schmitt, kierownik produktu, omawia cechy naszych rozwiązań, które są przeznaczone specjalnie dla branży przetwórstwa mięsnego.
Polecamy przeczytać: 5 powodów, dla których warto korzystać z przemysłowych rozwiązań RFID w przetwórstwie mięsa
Interesuje Cię technologia RFID, ale nie wiesz, od czego zacząć? W pierwszej części naszej sekcji często zadawanych pytań omówimy ogólnie rozwiązania RFID. Poznaj podstawowe komponenty, które składają się na system, historię technologii i najważniejsze korzyści z rozwiązań RFID do identyfikacji w ramach określonego procesu…
Niezawodna identyfikacja bezstykowa jest możliwa dzięki urządzeniom odczytu/zapisu wysokiej jakości. Poznaj zasady działania urządzenia odczytu/zapisu RFID. Jak działają i jakie ich rodzaje są dostępne na rynku? Jaką rolę odgrywa polaryzacja anteny i jak uniknąć przeniku sygnałów? Dowiedz się też, jak wybrać urządzenie odczytu/zapisu RFID najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb…
Znaczniki RFID to produkty, które znajdują zastosowanie w przemyśle, ale także w naszym codziennym życiu. Dowiedz się więcej na temat zasad ich działania i różnych rodzajów znaczników. Kiedy stosować aktywny, a kiedy pasywny znacznik? Ile informacji może przechować pojedynczy znacznik? Jak bardzo trwałe są znaczniki, mając na uwadze wdrożenia o wymagających parametrach? …
Aby umożliwić bezstykową wymianę danych za pośrednictwem systemu RFID, do celów komunikacji wykorzystywane są fale radiowe. W zależności od konkretnych wymagań systemy RFID stosują różne zakresy częstotliwości. Dowiedz się więcej na temat właściwości tych zakresów. Co je definiuje? Gdzie są wykorzystywane? Co może mieć wpływ na transmisję sygnału? …