Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Skrót RFID oznacza identyfikację przy użyciu częstotliwości radiowej („radio frequency identification”) i dotyczy technologii wykorzystującej fale radiowe do automatycznej identyfikacji obiektów lub osób. Zazwyczaj w mikroukładzie zapisany jest numer seryjny lub inne informacje związane z produktem/obiektem. Układ jest przymocowany do anteny umożliwiającej przesyłanie informacji wymaganych do identyfikacji do urządzenia odczytującego. Połączenie anteny z układem jest nazywane „znacznikiem RFID” lub „transponderem RFID”.

Czytniki RFID wytwarzają pole energetyczne, które aktywuje znaczniki. Najpopularniejsze znaczniki RFID występują w wersji pasywnej, dzięki czemu są one niemal bezobsługowe. W zależności od typu znacznika RFID, można na nim zapisać wiele różnych informacji na temat produktu. Specjalne interfejsy umożliwiają komunikację układu RFID ze sterownikami programowalnymi (PLC) lub innymi systemami informatycznymi.

Dzięki wdrożeniu systemów RFID do realizacji procesów, podatne na błędy ręczne gromadzenie danych odchodzi w przeszłość. Oznacza to ograniczenie liczby błędów administracyjnych, większą transparentność oraz znaczące przyspieszenie pracy.



Urządzenie do odczytu/zapisu RFID IUT-F190-B40 z interfejsem przemysłowym Ethernet i REST API

Zapoznaj się z nową głowicą IUT-F190-B40, zaprojektowaną dla średnich zakresów detekcji, którą można szybko i łatwo zintegrować z systemami zarządzania i informatycznymi…

Odwiedź RFID Hub

Odwiedź „RFID Hub” — specjalną stronę internetową, która jest bazą wiedzy o RFID. Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania i zapoznaj się z typowymi zastosowaniami RFID…