Odkrywa modułowość.
Zapewnia uniwersalność.
Zwiększamy wydajność.
VisuNet GXP zaprojektowany dla stref 1/21 i 2/22
Zdalne monitory VisuNet GXP są wyposażone w oprogramowanie układowe najnowszej generacji VisuNet RM Shell. Zapewnia ono łatwy dostęp i kontrolę systemów sterowania procesami w strefach zagrożonych wybuchem poprzez standardową sieć Ethernet. Ostatnia aktualizacja obsługuje najnowsze wersje zdalnego protokołu, takie jak RDP 10, VNC, NetC@P i Citrix.
Bezpieczeństwo i niezawodność
Oprogramowanie RM Shell działa na systemie operacyjnym Microsoft® Windows® 10 IoT Enterprise. Usługa Long-Term Servicing Channel (LTSC) oferowana w nowej wersji systemu Windows zapewnia długoterminową dostępność aktualizacji zabezpieczeń, gwarantując bezpieczeństwo systemu przez cały czas. Funkcje bezpieczeństwa oprogramowania RM Shell, takie jak dostęp zabezpieczony hasłem oraz określanie ról użytkowników, dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo.
Innowacyjne zarządzanie scentralizowane
W połączeniu z innowacyjnym oprogramowaniem VisuNet Control Center oprogramowanie RM Shell jest efektywnym rozwiązaniem do przyszłościowych systemów zarządzania zdalnymi monitorami VisuNet oraz cienkimi klientami. Dzięki scentralizowaniu funkcji zarządzania użytkownicy mogą zdalnie konfigurować i monitorować instalacje ze zdalnymi monitorami i cienkimi klientami. Administratorzy nie muszą już dokonywać obchodu całego zakładu w celu skonfigurowania urządzeń HMI, ponieważ mogą to zrobić z jednego centralnego miejsca.
Jednostki obliczeniowe VisuNet GXP generacji 2024 są teraz wyposażone w wydajne procesory Intel® Elkhart Lake. Jednostki obliczeniowe VisuNet GXP w wersji komputerowej są oparte na otwartym systemie operacyjnym Microsoft® Windows®, który oferuje większą moc obliczeniową i elastyczność oprogramowania. Umożliwia to użytkownikom instalację indywidualnych pakietów oprogramowania do aplikacji wizualnych w zastosowaniach przemysłowych oraz strefach zagrożonych wybuchem.
Różne interfejsy
Dzięki szerokiej gamie dostępnych interfejsów jednostka obliczeniowa GXP może być podłączona bezpośrednio do systemu sterowania lub innych urządzeń peryferyjnych, co skraca czas i zmniejsza koszty okablowania. Użytkownicy mogą wybrać odpowiednią technologię komunikacji dla swoich zastosowań spośród interfejsów: RS-232, RS-485 czy Ethernet. Dodatkowe dostępne urządzenia peryferyjne ułatwiają proces instalacji. Na przykład opcjonalne interfejsy światłowodowe zapewniają niezawodne połączenie nawet na większych odległościach. Ogromną zaletą interfejsu światłowodowego jest możliwość podłączenia do standardowych przełączników światłowodowych IT, które nie są sklasyfikowane jako „optycznie iskrobezpieczne” (Ex op is), nawet ze strefy 1/21.
Wyświetlacz 21,5 cala (55 cm) obsługuje rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), czyli ma taki sam format jak popularne wyświetlacze panoramiczne, gwarantując kompatybilność proporcji ekranu i rozdzielczości obrazów procesu, które są dostosowane do nowoczesnych stacji operatorskich z ekranami panoramicznymi. Hartowane szkło ochronne chroni czujnik Multi-touch, który umożliwia obsługę dotykowego interfejsu użytkownika nawet w rękawicach. Wytrzymałe i odporne na zarysowania bezpieczne szkło bez szczelin jest łatwe w czyszczeniu i doskonale spełnia wysokie wymagania dla stref 1/21 i 2/22.
Najnowszy monitor z serii VisuNet GXP ma kompaktową obudowę i jest dostępny w wersji 19" (48 cm) w formacie 5:4. Zapewnia on oszczędność miejsca oraz jest kompatybilny z poprzednią linią produktów VisuNet EX1. Oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo zmodernizować dotychczasowe instalacje poprzez wymianę i nadal używać dotychczasowych klawiatur lub czytników kodów kreskowych. Podobnie jak w przypadku większej wersji 21,5-calowej model 19-calowy jest wyposażony w pojemnościowy panel dotykowy, umożliwiający używanie interfejsów zoptymalizowanych do obsługi dotykowej.
Oprogramowanie sprzętowe VisuNet RM Shell jest wstępnie zainstalowane i skonfigurowane dla różnych systemów sterowania na każdym urządzeniu VisuNet firmy Pepperl+Fuchs. Dzięki temu uruchomienie cienkich klientów BTC i zdalnych monitorów jest szybkie i łatwe. Najnowsza generacja RM Shell bazuje na oprogramowaniu Microsoft® Windows® 10 Enterprise LTSC 2021 i uwzględnia opcję długoterminowej aktualizacji zabezpieczeń przez Microsoft. Dodatkowo oprogramowanie RM Shell jest wyposażone we wbudowane mechanizmy zabezpieczające, które w niezawodny sposób chronią system przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.
Dzięki VisuNet RM Shell uzyskuje się kompleksowe rozwiązanie typu cienki klient do branży przetwórczej — od urządzenia BTC w sterowni do zdalnego monitora strefie 1/21 i Division 1. Z kolei dzięki oprogramowaniu VisuNet Control Center operatorzy instalacji mogą konfigurować, monitorować i efektywnie zarządzać wszystkimi urządzeniami z jednego, centralnego punktu.
W firmie Pepperl+Fuchs koncepcja Przemysł 4.0 jest definiowana jako kompletna sieć systemów produkcyjnych. Charakteryzują się one wymianą danych w ramach procesu produkcyjnego, ale także z systemami informacyjnymi wyższego poziomu poza przedsiębiorstwem. Takie połączenie w sieć wszystkich elementów automatyki wymaga nowych technologii, które umożliwiają bezpośredni pionowy i poziomy dostęp do informacji z systemu produkcyjnego — na poziomie urządzeń działających w polu w strefach zagrożonych wybuchem. Oznacza to komunikację wzdłuż łańcucha procesowego, w systemach informacyjnych wyższego poziomu, takich jak MES lub ERP, a jednocześnie bezpośredni dostęp do poziomu pola.
Nowy monitor z serii VisuNet GXP firmy Pepperl+Fuchs z nowatorskim oprogramowaniem układowym VisuNet RM Shell pozwala wykorzystać możliwości technologii Przemysłu 4.0. Po raz pierwszy inteligentny interfejs człowiek-maszyna umożliwia komunikację w ramach procesu produkcji i bezpośredni dostęp do czujnika na każdym poziomie hierarchii, w tym w strefach zagrożonych wybuchem.
Masz jakieś pytania odnośnie do VisuNet GXP lub może chcesz otrzymać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.