Kompromisszumok nélkül!
Inkább-nem-karambolozok légzsák?
A kicsit biztonságos nem elég – inkább bízzon a szakértőkben.
Az új SIL 3 kimeneti meghajtókkal a Pepperl+Fuchs felszámolta az utolsó rést a SIL 3 tanúsítvánnyal rendelkező galvanikus leválasztókból álló portfóliójában. A gyújtószikramentes SIL 3 komponensek mostantól minden jeltípushoz elérhetők – digitális és analóg, a működtetőelemek vezérlőjeleihez és a terepről érkező mérési jelekhez , DIN-sínre szerelhető eszközökhöz és a csatlakozókártyák leválasztóelemeihez.
A gyakorlati alkalmazások esetében ez azt jelenti, hogy a korábban szükséges, redundáns SIL 2 összetevőket felhasználó megoldás már nem szükséges a SIL 3 alkalmazásokhoz: A gyújtószikramentes SIL 3 alkalmazásokban lévő pozicionálók, elektromos szelepek vagy HART IP átalakítók most közvetlenül csatlakoztathatók a vezérlőrendszerhez egyetlen biztonsági leválasztóval.
A Pepperl+Fuchs speciális vészleállító szelepek és biztonsági leállítószelepek használata nélkül is teljesíti a SIL 3 szerinti üzembiztonságra vonatkozó korlátozó feltételeket. Helyettesítésképpen, bizonyos mértékig a meglevő analóg pozicionálókat használja különállóan. A pozicionálók teljesen nyitottak vagy zártak.
A SIL 3 szerinti működési vizsgálathoz a vezérlőket HART-jelekkel működtetik a részleges lökettesztekhez, a tényleges funkciójukon felül. A tesztek a teljes közegellátás leállítása és felesleges hardver használata nélkül teszik lehetővé a működés vizsgálatát. A KCD2-SCD-Ex1.ES SMART árammeghajtó például a SIL 3 biztonsági szintig alkalmas az említett funkcióra.
A siklócsapágyak megbízható kenést nyújtanak a nagysebességű gépekben. Minimális súrlódási veszteséget szavatolnak, és fontos szerepet játszanak az élettartam növelésében. Ez a módja például a turbinák és generátorok teljes kenésének, ami biztosítékot jelent arra, hogy a fémfelületek közötti súrlódást elnyeli a folyékony kenőanyag, megelőzve ezzel a kopás kialakulását. Ennek eléréséhez a kenőanyagréteget tömöríteni kell, mert ez az egyetlen módja az érintkezőfelületek egymástól való megbízható elválasztásának. Hidrosztatikus siklócsapágyak esetében olajszivattyúval tartják fenn az állandó olajnyomást és biztosítják a megbízható kenést.
A 4 - 20 mA mérési kimenettel rendelkező nyomástávadók ideális megoldást jelentenek az olajnyomás folyamatos felügyeletére a kenési cikluson belül. A jeladótápegységek gyújtószikramentes tápegységgel rendelkeznek, és az adatok megbízható átviteléről gondoskodnak. Az alkalmazáshoz jellemzően KCD2-STC-Ex1.ES modulokat használnak. A modulok az IEC/EN 61508 szerinti SIL 3 szintű alkalmazásokhoz megfelelőek.
Tűz keletkezésekor a megbízható riasztásijel-kibocsátás elengedhetetlen feltétele a vezérlő- és a terepi eszköz - leválasztó közötti áramkörök között megvalósuló galvanikus elválasztással megtámogatott biztonságos jelátvitel. A Pepperl+Fuchs ETS biztonsági reléket (feszültség alatt álló) erre a célra terveztük.
A KFD2-RSH-1.2E.L biztonsági relé például ennek a sorozatnak az egyik tagja. Megfelel a SIL 3 biztonsági szint szerinti integrált biztonságra vonatkozó követelményeknek, és a készülékek biztonságos feszültség alá helyezésére szolgál. A rendszeresen elvégzett diagnosztikai és ellenőrző tesztek segítségével ellenőrizzük a csatlakoztatott berendezések megfelelő működését abból a szempontból, hogy egy tűzeset esetén megbízhatóan kiváltják-e a tűzriasztást és az automatikus tűzoltást.
A több ezer lóerős, nagy dízelmotorokat általában dízelmozdonyokban használják. A hasonló méretű motorokat gyakran vészhelyzeti tápegységként is használják a szünetmentes tápellátást igénylő alkalmazásoknál. A levegő-üzemanyag keverék teljes mértékben elég a motorban, ezért szinte semmilyen veszélyt nem jelent magára a motorra vagy a motor közelében dolgozó személyekre. Veszély csak akkor lehet, ha az egyik üzemanyag-vezeték hibás és szivárog.
A riasztórendszerek és az automatikus oltóberendezések megbízható aktiválásának fő követelménye az egymástól galvanikusan leválasztott terepi és a vezérlőeszköz közötti hibamentes jelátvitel. KFD2-RSH-1.*D.* a biztonsági relék ideálisak az ilyen alkalmazásokhoz. Ezek a biztonsági relék megfelelnek az IEC/EN 61508 szabvány szerinti SIL 3 és az EN/ISO 13849 szabvány szerinti PL e követelményeknek – a termék egy többlépcsős redundancia-koncepció, amellyel a meghibásodások száma lényegében nullára csökkenthető.
A funkcionális biztonságról szóló letölthető összefoglalónkban tisztázzuk azokat a fogalmakat és meghatározásokat, amelyek a kockázatok elfogadható szintre csökkentéséhez szükségesek. Az összefoglaló a veszélyek és a kockázatelemzés módszereinek konkrét szabványait és meghatározásait ismerteti.
Ismerje meg, hogyan telepítheti sikeresen a biztonsági berendezéseket, és tartson velünk egy gyakorlati esettanulmány erejéig, amelyben egy egyszerűsített, túltöltésgátló rendszert bemutató példával foglalkozunk. A kézikönyvet egy szószedet- és rövidítéslista zárja, amely segít a biztonsági terminológia gyors kikeresésében, amikor csak szüksége van rá.
A Pepperl+Fuchs a képzési programok széles skáláját kínálja az automatizálási szakemberek számára. A programok az olyan menedzsment, gépészmérnök, termelési és biztonsági szakembereknek szólnak, akik a potenciálisan robbanásveszélyes környezetekhez megfelelő berendezéseket fejlesztenek és használnak.
A Pepperl+Fuchs funkcionális biztonsági alkatrészek terén betöltött vezető szerepének létfontosságú eleme a házon belüli szakértelem. Az „amplify” című digitális magazinunk interjújában Michael Kindermann funkcionális biztonsági vezető, Hasan Sülük funkcionális biztonsági vezető, valamint Dr. Andreas Hildebrandt képzési és bizottsági vezető megvitatják napi munkájukat, a jelenlegi szabványokat, amelyeknek a termékekkel meg kell, hogy feleljenek, illetve a tudás átadásának módszereit.
A Pepperl+Fuchs éves SIL-előadássorozatával olyan eseménynek ad otthont, amelyet a felszólalók és a résztvevők egyaránt nagyra értékelnek. Ismerje meg a tizedik alkalmat és azt, hogy mitől olyan különleges a SIL-sorozat.
Tudjon meg többet a funkcionális biztonság eseménydús történetéről ebben a szórakoztató interjúban, amelyet két iparági szakértőnkkel készítettünk: Honnan ered? Melyek voltak a főbb mérföldkövek a tudományág történetében? Hol tart ma az iparág és a Pepperl+Fuchs? Választ ezekre a kérdésekre az interjúban kaphat.