A több ezer lóerős, nagy dízelmotorokat általában dízelmozdonyokban használják. A hasonló méretű motorokat gyakran vészhelyzeti tápegységként is használják a szünetmentes tápellátást igénylő alkalmazásoknál. A levegő-üzemanyag keverék teljes mértékben elég a motorban, ezért szinte semmilyen veszélyt nem jelent magára a motorra vagy a motor közelében dolgozó személyekre. Veszély csak akkor lehet, ha az egyik üzemanyag-vezeték hibás és szivárog.
Ebben az esetben a hőérzékelők és füstérzékelők automatikusan észlelik a tüzet. Ezek az eszközök nemcsak vizuális és hallható riasztást váltanak ki, hanem azonnali tűzoltás céljából automatikus oltórendszereket aktiválnak. Emellett automatikusan lekapcsolják az üzemanyagellátást.
Az üzemanyag-ellátás leállítása az első és legfontosabb lépés, ha egy dízeles generátoregységet tartalmazó motortérben tűz keletkezik. Ezért fontos az egyéb intézkedések meghozatala előtt az üzemanyag-szivattyúk azonnali leállítása, hogy a tüzet ne tápláljuk további üzemanyaggal. Ez a folyamat teljesen automatikus kell, hogy legyen; még kritikus üzemi körülmények között is megfelelően kell működnie.
A riasztórendszerek és az automatikus oltóberendezések megbízható aktiválásának fő követelménye az egymástól galvanikusan leválasztott terepi és a vezérlőeszköz közötti hibamentes jelátvitel.
KFD2-RSH-1.*D.* a biztonsági relék ideálisak az ilyen alkalmazásokhoz. Ezek a biztonsági relék megfelelnek az IEC/EN 61508 szabvány szerinti SIL 3 és az EN/ISO 13849 szabvány szerinti PL e követelményeknek – a termék egy többlépcsős redundancia-koncepció, amellyel a meghibásodások száma lényegében nullára csökkenthető.
A Pepperl+Fuchs biztonsági reléi három elemi relével rendelkeznek. Ezzel az egy-a-háromból architektúrával (one-out-of-three, 1oo3) a jel akkor is továbbításra kerül, ha a három érintkező közül csak az egyik működik megfelelően.
Az elemi relék időkésleltetéses kapcsolásával elért integrált diagnosztika miatt a három érintkező egyike automatikusan ellenőrzésre kerül minden egyes kapcsolási művelet során. A folyamat évenkénti megismétlése azt jelenti, hogy az interfészmodul háromévente teljes körűen tesztelésre kerül, szükségtelenné téve a további teszteléseket.
Minden biztonsági relé vezetékhiba-átláthatósági funkcióval felszerelt. A rövidzárlatok és vezetékszakadások érzékelése helyi szinten történik, egy meghatározott jeláramkörhöz hozzárendelve. Így nincs szükség a relé hibajelzési kimenethez való csatlakoztatására, ami újabb vezetékezéssel járna.
Továbbá a biztonsági relék bemeneti szűrővel rendelkeznek, amely megbízhatóan kiszűri a szabályozórendszerből érkező vizsgálóimpulzusokat. Ez lehetővé teszi a diagnosztikai és ellenőrző tesztek elvégzését tűzriasztás aktiválása nélkül.