A Pepperl+Fuchs ipari radaros érzékelői az elektromágneses hullámok vagy a radarhullámok fizikai elvét használják. Ezek a radarhullámok olyan speciális tulajdonságokkal rendelkeznek, amelyek miatt ideálisak azon automatizálási alkalmazásokhoz, ahol más érzékelőelvek akadályokba ütköznek: Érzéketlenek az interferenciára, közel fénysebességgel terjednek, és különböző mértékben, de gyakorlatilag bármilyen anyagról visszaverődnek. Ugyanakkor bizonyos mértékig képesek áthatolni a legtöbb anyagon.
A Pepperl+Fuchs ipari radaros érzékelőkkel maximálisan kihasználhatók ezen tulajdonságok, és folyamatosan továbbítják a frekvenciamodulált radarhullámokat az ISM sávban122 és 123 GHz között. Ez az FMCW radar (frekvenciamodulált folyamatos hullám) néven ismert működési elv lehetővé teszi, hogy a funkciók széles köre egyetlen radaros érzékelővel lefedhető legyen. Például a távolság- és sebesség mérése 25 méternél nagyobb távolságnál is elvégezhető, és a céltárgyak mozgásiránya is érzékelhető – a környezeti hatások, például eső, köd, szél vagy por kizárásával, hiszen ezek jelentős hatással tudnak lenni a mérési eredmények pontosságára.
A három mérési üzemmód szinte korlátlan szabadságot ad:
Az akár 200 Hz-es mintavételi sebesség, az E1-kompatibilis EMC-értékek és a beépített CAN-interfész (CIA-301-kompatibilis) miatt a Pepperl+Fuchs radaros érzékelői különösen alkalmasak mobilgépekbe (pl. mobil daru, útépítő és mezőgazdasági gépek) történő beépítésre. Az olyan járműtipikus csatlakozások, mint az AMP Superseal vagy a DEUTSCH mindig megbízható és jó kapcsolatot biztosítanak. Ugyanakkor a radaros érzékelők megbízható megoldást kínálnak más alkalmazási területeken is, például az ütközés-elkerülésben az automatizált vezetésű járművek (AGV-k) és a targoncák esetében, vagy akár a tartályokban lévő töltési szint felügyeleténél.
Ha a céltárgy fényvisszaverő tulajdonságait javítani kívánja, vagy nem lehetséges az FMCW radaros érzékelővel történő optimális összehangolás, a Pepperl+Fuchs portfóliójában kiegészítő sarokprizmák is találhatók. Ha egy ilyen fém sarokprizma egy céltárgyhoz van rögzítve, a céltárgy radarkeresztmetszete (RCS) jelentősen megnő, és a radaros érzékelő általi észlelhetőség is ennek megfelelően növekszik.