A jövő most történik.
Adatcsere az érzékelőtől a PLC-ig és azon túl – szabványosított és átlátható.
Érzékelők és rendszerek IO-Linkkel
Az első nemzetközileg szabványosított IO technológia, az IO-Link következetes, kétirányú kommunikációt tesz lehetővé a vezérlőrendszer és a legalacsonyabb érzékelő/működtetőelem szint között szabványos, árnyékolatlan háromeres kábelen keresztül – mind az intelligens IO-Link, mind a szabványos érzékelők esetében. A felhasználók ezzel a jövőbiztos interfésszel átfogó diagnosztikát végezhetnek, vagy működés közben konfigurálhatnak IO-Link eszközöket. A Pepperl+Fuchs végponttól végpontig terjedő IO-Link megoldást kínál, amely számos IO-Link érzékelőt és infrastruktúrát tartalmaz.
Készítse fel gyárát a jövőre. Használja ki a csökkentett üzemeltetési költségek és a terepi szintig átlátható adatcsere előnyeit.
A Pepperl+Fuchs teljes IO-Link rendszermegoldást kínál az Ön alkalmazásához. Ez állandó kommunikációt biztosít a terepen található IO-Link eszközök szintje, valamint a felügyeletet és vezérlést ellátó magasabb szintű rendszerek szintje között. Nemcsak nagy teljesítményű terepi eszközök és szoftverek állnak rendelkezésre, hanem a megfelelő infrastrukturális elemek is.
A jövőbiztos Ipar 4.0 azonosító alkalmazások megvalósítására összpontosító felhasználók számára az IQT3* HF író/olvasó eszközök ideális megoldást kínálnak. Ezek a beépített IO-Link interfészen keresztül egy IO-Link masterrel együtt gyorsan és költséghatékonyan integrálhatók az olyan architektúrákba, mint a PROFINET, az EtherNet/IP és az EtherCAT. bővebben
Az IO-Link konfiguráció és integráció egyszerű az egységes eszközleíró fájlok, a szabványosított IO eszközleírások (IODD-k) és a szoftveres eszközök segítségével történő paraméterbeállítás révén. Az új átláthatóságnak köszönhetően a felhasználók – a prediktív karbantartás alapjaként – átfogó paraméter-beállításokat végezhetnek, és használhatják az eszköz diagnosztikai képességeit.
Az IO-Link konfiguráció és integráció egyszerű az egységes eszközleíró fájlok, a szabványosított IO eszközleírások (IODD-k) és a szoftveres eszközök segítségével történő paraméterbeállítás révén. Az új átláthatóságnak köszönhetően a felhasználók – a prediktív karbantartás alapjaként – átfogó paraméter-beállításokat végezhetnek, és használhatják az eszköz diagnosztikai képességeit.
Az IO-Link rendszerek konfigurációja több lépésből áll. Az IO-Link mastert először integrálják az automatizálási rendszerbe, majd konfigurálják. Ezután beállítják az eszközparamétereket az IO-Link konfigurációs eszköz használatával, amely a teljes rendszerarchitektúrát megjeleníti, a vezérlőrendszertől a terepi szintig.
Az IO-Link érzékelők egyszerűen konfigurálhatók és működtethetők a PACTware gyártóközi és terepibusz-közi működtető szoftver segítségével. Az IO-Link érzékelőkhöz a könnyen elérhető IO eszközleíráson kívül eszközspecifikus DTM-ek (eszköztípus-kezelők) is elérhetők. Grafikus felhasználói felülettel teszik lehetővé az érzékelők kényelmes működtetését.
Egyszerűsített eszközcsere és karbantartás
A sok hasonló érzékelővel rendelkező alkalmazásoknál – például szállítórendszerek esetén – estenként nehéz felismerni azt, hogy melyik eszközök igényelnek karbantartást. A lokalizációs funkció aktiválását követően villogó LED-ek segítségével gyorsan és egyszerűen megkereshető az érzékelő. A karbantartásra szoruló eszköz megtalálása után az integrált adattároló funkciónak köszönhetően az érzékelők működés közben cserélhetők anélkül, hogy újra kellene paraméterezni őket. Ez jelentősen csökkenti az üzem állásidejét.
Smart Sensor profilok – a szabványosítás következő lépése
Habár a jelenleg kapható, a Pepperl+Fuchs által kínált érzékelőkhöz hasonló IO-Link érzékelők nagyon változatosak, funkcióik sok tekintetben hasonlóak.
A Smart Sensor profilok egyesítik az általános funkciókat, azok beállításait és jelentését, hogy az IO-Link érzékelőket minden eddiginél gyorsabban és rugalmasabban lehessen integrálni.
Gyártási 1 darabos tételnagyságban – paraméterezés működés közben
Különböző termékek sorozatgyártásakor gyakran kell receptúrát módosítani. Az IO-Link a folyamat- és paraméteradatok egyidejű átvitelével lehetővé teszi az érzékelők és működtetőelemek működés közbeni újraparaméterezését – megteremtve ezzel az 1 darabos tételnagyságban történő gyártás alapjait. Ez csökkenti a leállásokat és a leállásokkal járó költségeket.
Milyen előnyöket kínál az IO-Link a gyáram számára? Hogyan építhetem be a technológiát a meglévő kommunikációs rendszerembe? Örömmel válaszolunk ezekre, és minden egyéb kérdésére is. Csak küldjön nekünk egy üzenetet, és mi gondoskodunk a személyes konzultációról egyik szakértőnkkel.