Standardowe czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 robią wrażenie swoją niezwykle małą obudową. Podczas gdy seria R2 wyjątkowo małych czujników z możliwością montażu M2 to wspaniałe rozwiązanie pozwalające maksymalnie oszczędzać miejsce, seria małych czujników R3 zapewnia również możliwość standardowego montażu M3. Dzięki miniaturowej obudowie czujniki fotoelektryczne sprawdzają się w zastosowaniach, w których wymagana jest duża precyzja na małej przestrzeni. Przeczytaj więcej na temat korzyści wynikających z używania obu serii.
W przypadku korzystania z bardzo małych czujników fotoelektrycznych montaż i zastosowanie dotyczą zwykle ograniczonych przestrzeni, więc bardzo cenna jest możliwość elastycznego montażu. Obie serie standardowych czujników fotoelektrycznych zapewniają ją dzięki praktycznemu wyprowadzeniu przewodu pod kątem 45°. W połączeniu z odpowiednim uchwytem montażowym montaż w bardzo ciasnej przestrzeni jest niezwykle prosty. Ponadto uchwyty montażowe mogą być używane we wszystkich trybach wykrywania.
W zastosowaniach wymagających wykrywania położonych blisko obiektów, np. w maszynie wykorzystującej wstęgi papieru, wibracje mogą powodować ścieranie czoła czujnika. W bardzo krótkim czasie taki czujnik „ślepnie” i wymaga wymiany na nowy. Czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 są wyposażone w odporny na ścieranie, antystatyczny przód szklany. Zapobiega on zabrudzeniom i ścieraniu, a zatem poprawia działanie urządzenia dzięki jego wysokiej dostępności.
Wyjątkowo małe czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 są stosowane głównie w ciasnych pomieszczeniach. Niezwykle mała, skoncentrowana plamka świetlny, szklany przód odporny na zarysowania oraz różne tryby wykrywania pozwalają na używanie tych czujników w zupełnie nowych zastosowaniach.
Typowe zastosowania obejmują: