Niwelowanie ograniczeń przestrzennych stanowi część koncepcji Przemysł 4.0 — rosnące powiązanie zakładów w sieć zapewnia dostęp do informacji niezależnie od lokalizacji. Monitor zdalny VisuNet GXP firmy Pepperl+Fuchs zapewnia niekwestionowane korzyści dla zdecentralizowanych operacji i procesów monitorowania w branży biotechnologicznej. Lekkie rozwiązanie z cienkim klientem jest wyposażone w najnowsze oprogramowanie sprzętowe RM Shell 4.1 i zapewnia łatwy dostęp do informacji o systemach kontroli procesów w strefie 1/21. Nowe wbudowane oprogramowanie VisuNet Control Center umożliwia administratorom na podłączenie i skonfigurowanie każdego monitora zdalnego VisuNet w obszarze działania.
Zalety monitora zdalnego VisuNet GXP widać już przy pierwszym uruchomieniu. Ze względu na modułową konstrukcję instalacja wyświetlacza, komputera i zasilaczy jest szybka i łatwa. W przypadku awarii użytkownicy mogą samodzielnie wymieniać poszczególne moduły. Ułatwia to obsługę i zwiększa wydajność instalacji. Dzięki masie mniejszej niż 25 kg instalację może przeprowadzać jedna osoba.
Jednak modułowość nie wpływa negatywnie na przystępność instalacji. Rozmiar lekkiego wyświetlacza: Dzięki ekranowi o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD ekran dotykowy gwarantuje optymalne wyświetlanie procesów. Pojemnościowy czujnik rozpoznający dotyk wielu palców umieszczono za hartowaną szybą ochronną. Wyświetlacz jest niezwykle wytrzymały, odporny na zarysowania i można go obsługiwać w rękawicach roboczych.
Ponadto VisuNet GXP spełnia wymogi sanitarne przemysłu biotechnologicznego i wytycznych GMP. Płyny, brud i bakterie nie gromadzą się na gładkiej powierzchni ze stali nierdzewnej. Jednolity szklany wyświetlacz ułatwia skuteczne czyszczenie. Monitor VisuNet GXP to idealne rozwiązanie do monitorowania i pracy w strefach zagrożonych wybuchem, szczególnie w przypadku wymagających zastosowań farmaceutycznych i chemicznych. Funkcjonalność oprogramowania dodatkowo ułatwia obsługę.
RM Shell 4.1 umożliwia łatwy dostęp zarówno do nowoczesnych, zwirtualizowanych, jak i konwencjonalnych systemów sterowania opartych na stacjach roboczych — połączanie z komputerem nadrzędnym zajmuje kilka minut. Ponadto najnowsze oprogramowanie sprzętowe zawiera innowacyjne, dodatkowe oprogramowanie Control Center. Za pomocą tej funkcji administratorzy mogą zdalnie połączyć się z każdym monitorem zdalnym VisuNet w obszarze działania. Dlatego instalację, konfigurację i monitorowanie można przeprowadzać z jednego punktu centralnego. W przypadku usterki zdalne funkcje monitorowania systemu Control Center zapewniają szybkie i sprecyzowane na konkretne potrzeby wsparcie użytkowników w obszarze działania — powrót do zakładu nie jest konieczny. Takie rozwiązanie zapewnia oszczędność czasu i zasobów oraz wspomaga dostępność instalacji.
W połączeniu z innowacyjnym oprogramowaniem RM Shell 4.1 ten niezwykle innowacyjny monitor zdalny Visunet GXP to idealne rozwiązanie spełniające wymogi przyszłościowej koncepcji Przemysł 4.0 i połączonych zakładów produkcyjnych.