Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujniki i interfejsy dla Zintegrowanego Przemysłu 4.0 —Pepperl+Fuchs na targach w Hanowerze 2017

2017-05-09

With HANNOVER MESSE 2017 in the books, it's time for a summary: read more about the facts and highlights in our review …
Targi w Hanowerze 2017: Podsumowanie wydarzeń

Tegoroczna edycja targów w Hanowerze po raz kolejny umocniła status tej imprezy jako najważniejszych światowych targów przemysłowych. Ponad 225 000 odwiedzających związanych z przemysłem przybyło, by zapoznać się z ofertą 6500 wystawców z ponad 70 krajów. W wyniku tego nawiązano 5,6 mln kontaktów biznesowych. Te imponujące liczby dowodzą coraz większego zainteresowania postępem technologicznym, którego motorem jest Przemysł 4.0. Podzespoły i rozwiązania z branży automatyki zakładów i procesów zaprezentowane w Hanowerze przez firmę Pepperl+Fuchs także wzbudziły zainteresowanie.


Z obiektu do chmury

Firma Pepperl+Fuchs wraz z firmami partnerskimi Endress+Hauser, SAMSON i SAP przygotowała pokaz, w ramach którego zaprezentowano całkowicie zintegrowany z siecią system produkcyjny. Był to ukłon w stron tegorocznego motto, które brzmiało „Integrated Industry”. Podczas panelu przedstawiono scenariusz, w którym z poziomu urządzeń polowych do chmury przekazuje się informacje o normalnie nieużywanym procesie oraz dane statusu, aby następnie przeanalizować je zgodnie z koncepcją „konserwacji zapobiegawczej”.


Ethernet w strefach zagrożonych wybuchem

Panel ukazujący zastosowanie Ethernetu w automatyzacji procesów ilustrował możliwość bezproblemowego zintegrowania różnych urządzeń polowych w jedną sieć — nawet w strefach zagrożonych wybuchem. Firma Pepperl+Fuchs wspólnie z innymi podmiotami pracuje nad „zaawansowaną warstwą fizyczną”, co pozwoli łączyć urządzenia polowe bezpośrednio w strefach zagrożonych wybuchem z użyciem 2-żyłowych kabli o długości do 200 m. Szybkość działania takiego bezpośredniego połączenia Ethernet jest niemal 10 000 razy większa niż w przypadku konwencjonalnej technologii HART. Dzięki temu opisy urządzeń i dokumentacja mogą być przechowywane w samych urządzeniach polowych. Jednocześnie z urządzeń tych można przesłać o wiele więcej danych diagnostycznych.


Poza warstwą fizyczną

W samym centrum stoiska Pepperl+Fuchs na gości czekała interaktywna prezentacja wyświetlana na gigantycznych ekranach. Dzięki niej można się było zapoznać z inspirującymi przykładami produkcji zgodnej z założeniami Przemysłu 4.0 w branżach motoryzacyjnej i przetwórczej. Prezentacja ta ukazywała korzyści oferowane na różnych etapach produkcji przez rozmaite czujniki i interfejsy wydajnie łączące warstwę fizyczną, dane i warstwę chmury.

Następny kraj partnerski: Meksyk

Z przyjemnością odnotowaliśmy obecność licznych wystawców i gości z tegorocznego kraju partnerskiego — Polski. Firma Pepperl+Fuchs także miała okazję gościć polską delegację. Przyszłoroczna edycja targów w Hanowerze odbędzie się w dniach od 23 do 27 kwietnia, a krajem partnerskim będzie Meksyk.


Pozostańmy w kontakcie!

Zapraszamy do odwiedzenia nas na kolejnych targach w Hanowerze lub podczas naszych innych międzynarodowych imprez. Zanim to nastąpi, bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami w firmie Pepperl+Fuchs. Zapraszamy do subskrypcji naszego elektronicznego biuletynu, oglądania naszego kanału w YouTube oraz śledzenia profilu na Twitterze.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj