Firma Pepperl+Fuchs wspiera obecnie stowarzyszenie Industrial Digital Twin Association (IDTA) jako jeden z jego członków założycieli. To nowe stowarzyszenie zostało utworzone przez niemieckie organizacje handlowe ZVEI, VDMA i Bitkom, a także przez 20 firm z branży maszynowej i elektronicznej. Celem jest zwiększenie wykorzystania Przemysłu 4.0 poprzez wspólne opracowanie rozwiązania „cyfrowego bliźniaka”. „Cyfrowy bliźniak” pełni rolę interfejsu dla fizycznych produktów przemysłowych w świecie cyfrowym w ramach zastosowań Przemysłu 4.0. Stowarzyszenie planuje połączyć różne realizowane dotychczas strategie rozwoju równoległego w opłacalne rozwiązanie o otwartym kodzie źródłowym i charakterze globalnym. Rozwiązanie to zapewni stały dostęp do danych w całym cyklu życia produktu — od planowania i rozwoju poprzez produkcję i przekazanie do eksploatacji, aż po użytkowanie i recykling.
Gotowe rozwiązanie pozwoli na uruchomienie nowych modeli biznesowych dla małych i średnich producentów urządzeń dla fabryk oraz dużych użytkowników końcowych z branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Zapewni użytkownikom korzyści w postaci wczesnego wglądu w proces digitalizacji produktów przemysłowych i pozwoli wykorzystać te informacje do skrócenia czasu integracji i obniżenia kosztów w indywidualnych łańcuchach tworzenia wartości. Poza niemieckimi organizacjami handlowymi ZVEI, VDMA i Bitkom, wśród członków założycieli IDTA są firmy, takie jak Bosch, SAP, Siemens i Volkswagen. Na przewodniczącego wybrano doktora Matthiasa Bölke z firmy Schneider Electric, a wiceprzewodniczącym został dr Horst Heinol-Heikkinen, właściciel firmy Asentics.
„Ujednolicony proces rozwoju rozwiązania cyfrowego bliźniaka jako rozwiązania open-source jest naprawdę ważny dla postępu Przemysłu 4.0. Dlatego jestem bardzo zadowolony z faktu, że firma Pepperl+Fuchs może przyczynić się do powstania tego nowego stowarzyszenia użytkowników. IDTA będzie teraz dla swoich członków ważną globalną strategią” — powiedział dr Gunther Kegel, dyrektor generalny firmy Pepperl+Fuchs.
Grupa Pepperl+Fuchs zatrudnia 6300 pracowników na całym świecie, a w 2019 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 715 mln euro. Grupa ta jest jednym z czołowych przedsiębiorstw w branży technologii czujników przemysłowych i ochrony przed wybuchem. Siedziba główna w Mannheim w Niemczech stanowi centrum wiedzy technicznej firmy, gdzie pracują inżynierowie i specjaliści badający i opracowujący najnowsze technologie i produkty. Firma Pepperl+Fuchs została założona w 1945 roku i jest obecnie reprezentowana na wszystkich kontynentach przez ponad 40 oddziałów. Obecność na rynku światowym pozwala firmie połączyć wysokie standardy techniczne z wydajnością i niskimi kosztami produkcji we własnych zakładach. Firma Pepperl+Fuchs zyskała sobie pozycję partnera użytkowników rozwiązań z zakresu automatyzacji na całym świecie. Oferuje najbardziej kompleksowe portfolio sprawdzonych podzespołów służących do automatyzacji produkcji i procesów.