Dzięki kamerze przemysłowej do rejestracji zdarzeń VOC Pepperl+Fuchs rozszerza swoją ofertę przemysłowych systemów wizyjnych. Kamera umożliwia zapis wideo obejmujący okres 60 sekund przed i po sygnale wyzwalającym. Daje to możliwość przeprowadzania ukierunkowanej i prostej diagnostyki zdalnej oraz automatycznego dokumentowania.
W przypadku wystąpienia awarii, wstępnie zdefiniowanego stanu lub procesu następuje wyzwolenie rozpoczynające zapis wideo. Przykładem może być automatyczny parking, gdzie każdy proces parkowania powinien być udokumentowany w celu szybkiego i łatwego udowodnienia stanu pojazdu na potrzeby ewentualnych odszkodowań. Nagrywanie rozpoczyna się za każdym razem, gdy nowy pojazd wjeżdża na parking. Za sprawą automatycznych sygnatur czasowych i interfejsu User Datagram Protocol do tworzenia dynamicznych nakładek tekstowych użytkownicy mogą szybko i łatwo znaleźć potrzebne pliki.
Gdy tylko pojawi się zdarzenie wyzwalające, kamera zaczyna zapisywać obraz wideo jako stały rekord danych. Obejmuje on okres do 60 sekund przed i po sygnale wyzwolenia. Obraz z kamery jest rejestrowany w zintegrowanym buforze cyklicznym. Zapisywanie tylko istotnych zdarzeń pozwala ograniczyć do minimum ilość przechowywanych danych. Dane są przechowywane na lokalnej, wymiennej karcie SD o pojemności 8 GB. W odróżnieniu od 24-godzinnych nagrań wideo nie jest tu wymagana żadna kompleksowa integracja danych ani sprzęt komputerowy. W zależności od ustawionej rozdzielczości, czasu trwania i jakości sekwencji kamera do rejestracji zdarzeń może zapisać na karcie maksymalnie 10 000 zdarzeń. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować przechowywanie danych, można także ustawić automatyczne usuwanie nagrań wideo w określonym momencie lub nadpisywanie najstarszych danych po zapełnieniu pamięci.
Ustawienia kamery można łatwo regulować za pośrednictwem chronionego hasłem interfejsu użytkownika, który jest dostępny przez przeglądarkę. Ukazuje on na żywo obraz z kamery w jakości HD, dzięki czemu można ją łatwo skonfigurować zdalnie, bez konieczności korzystania z oprogramowania zewnętrznego. Ponadto interfejs REST API umożliwia zaprogramowanie niestandardowego interfejsu użytkownika i zintegrowanie kamery bezpośrednio z systemami IT. Pozwala on również odczytywać informacje i wydawać polecenia, takie jak sygnał wyzwalający. Protokół RTSP (strumieniowego przesyłania danych w czasie rzeczywistym) umożliwia prostą integrację ze standardowymi wyświetlaczami HMI.
Elektryczny sygnał wyzwalający, np. z wyjścia czujnika, jest przekazywany do kamery za pośrednictwem sprzętowego wejścia cyfrowego. Jeszcze większą elastyczność użytkowania zapewnia duża głębia ostrości, która wynosi od 0,5 m do ponad 10 m od płaszczyzny montażu, zakres temperatur roboczych wynoszący od -30°C do +50°C i duże pole widzenia. Przy standardowym oddaleniu od obszaru monitorowania na 2,5 m i orientacji 0°/180° pole widzenia wynosi 3,0 x 1,7 m. Przy tej samej orientacji i odległości 10 m od obszaru monitorowania pole widzenia wynosi już 12,1 x 6,8 m. Kamera jest wyposażona w zintegrowaną grzałkę chroniącą przed kondensacją i obudowę z aluminium oraz zapewnia gwarantowany stopień ochrony IP65, co stwarza optymalne warunki do użytkowania jej zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz.