Firma Pepperl+Fuchs po raz pierwszy zademonstruje, w jaki sposób operatorzy rozległych zakładów i o zróżnicowanej działalności mogą uzyskać instalowany w ekonomiczny sposób kompleksowy oraz wysoce niezawodny system przeglądu wszystkich zaworów ręcznych zainstalowanych w zakładzie. Zapraszamy na targi DIAM & DDM w Bochum (8–9 listopada 2023 r., stoisko FF 34) oraz na targi SPS w Norymberdze (14–16 listopada 2023 r., hala 7A, stoisko 411). Badanie produktu WILSEN.valve zapewnia zainteresowanym okazję do wglądu w liczne zalety stosowania specjalistycznej technologii czujników M&O (monitorowanie i optymalizacja) do monitorowania zaworów ręcznych.
Sercem modułowego rozwiązania WILSEN.valve od ekspertów z Mannheim, przeznaczonego do obsługi czujników przemysłowych, jest moduł centralny zasilany akumulatorowo (WILSEN). W zależności od typu zaworu i specyficznych wymagań aplikacji do urządzenia można podłączyć różnego rodzaju sprawdzone i przetestowane czujniki NAMUR lub 2-przewodowe czujniki DC o niskim poborze mocy firmy Pepperl+Fuchs. Czujniki te są znacznie bardziej wytrzymałe niż rozwiązania dostępne obecnie na rynku. Można je wygodnie podłączyć do jednostki centralnej za pomocą standardowych połączeń M12. Rzeczywiste przeniesienie pozycji zaworów do systemu zarządzania zasobami wyższego poziomu lub platformy IoT można przeprowadzić całkowicie bezprzewodowo: Sygnał zwrotny położenia zaworu przygotowany już przez jednostkę centralną jest przesyłany do żądanego układu docelowego przez wiele kilometrów za pośrednictwem radioodbiornika, zgodnie z międzynarodowym standardem LoRaWAN (Long Range Wide Area Network). Wizualizacje, alarmy i przesył pomiarów można uruchomić na miejscu użytkowania.
Dzięki akumulatorowi o dużej mocy do modułów centralnych i niskiemu zużyciu energii podłączonych czujników 2-przewodowych i NAMUR firmy Pepperl+Fuchs system WILSEN.valve będzie działać przez lata bez konieczności konserwacji. Jest to proste i opłacalne rozwiązanie do monitorowania zaworów, w które można z łatwością doposażyć istniejące systemy. Oprócz sygnału zwrotnego o rzeczywistym położeniu, możliwe jest również przesyłanie danych diagnostycznych z czujników (np. dotyczących usterki linii lub zwarcia) oraz dodatkowych informacji z modułu centralnego (np. na temat lokalizacji GPS, stanu akumulatora lub temperatury). Parametryzacja odbywa się bezpośrednio w miejscu instalacji przy użyciu dedykowanej aplikacji na smartfon WILSEN poprzez Bluetooth lub za pomocą zdalnego dostępu w sieci LoRa poprzez kanał downlink.
Aby jeszcze bardziej zoptymalizować wydajność akumulatora, firma Pepperl+Fuchs oferuje bezpłatny, internetowy kalkulator czasu pracy akumulatora systemu WILSEN. Narzędzie to umożliwia użytkownikom obliczenie oczekiwanej żywotności akumulatora rozwiązania WILSEN.valve w oparciu o szereg parametrów. Obejmują one lokalizację (obszary wewnętrzne lub zewnętrzne), częstotliwość pomiarów i transmisji oraz jakość sieci LoRaWAN w miejscu pracy.
Zainteresowane strony zapraszamy do odwiedzenia targów w Bochum lub Norymberdze w celu zapoznania się z badaniem produktu WILSEN.valve. Eksperci Pepperl+Fuchs z przyjemnością się z Tobą spotkają:
Targi DIAM & DDM, Bochum, 8–9 listopada 2023 r., stoisko FF 34
Targi SPS, Norymberga, 14–16 listopada 2023, hala 7A, stoisko 411
Zarejestruj się, aby uzyskać bezpłatne bilety i odwiedź Pepperl+Fuchs na targach SPS. Zachęcamy do odwiedzenia nas na stoisku 411 w hali 7A i poznania naszych potężnych technologii czujników…