W zastosowaniach, w których konwencjonalne lampki sygnalizacyjne mają swoje ograniczenia, nowe sygnalizatory świetlne zapewniają dodatkowe funkcje dzięki zintegrowanemu interfejsowi IO-Link w wersji 1.1 (COM3 / klasa A). Na przykład wszystkie dziewięć segmentów można indywidualnie kontrolować i konfigurować, co pozwala użytkownikom na elastyczny wybór pomiędzy różnymi trybami oświetlenia i poziomami jasności. Światło sygnalizacyjne może świecić w sposób stały, migać lub obracać się z trzema różnymi prędkościami — przy ponad milionie kolorów.
Dzięki nowej technologii sygnalizatorów świetlnych firma Pepperl+Fuchs rozszerza swoją ofertę na potrzeby komunikacji przemysłowej i jeszcze bardziej usprawnia monitorowanie systemu przy użyciu interfejsu IO-Link.
W zależności od wymagańsegmenty mogą być połączone indywidualnie lub z liczbą aktywnych komunikatów o stanie, aby utworzyć poziomy. Na przykład, jeśli aktywnych jest pięć komunikatów o stanie, dziewięć segmentów można połączyć w pięć różnych poziomów — jeśli aktywny jest tylko jeden komunikat o stanie, aktywowany jest tylko jeden kolor.
Wskaźnik poziomu ułatwia monitorowanie procesów maszyny. Podświetlenie pokazuje procentowy postęp danego procesu. W zastosowaniach, w których wymagany jest szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa osobistego i systemowego, sygnały akustyczne mogą być emitowane przez zintegrowaną syrenę 105 dB jako dodatkowy środek ochronny.
Wyposażone w złącze M12 lampki sygnalizacyjne można łatwo zintegrować z siecią IO-Link. W celu prostej integracji poszczególne segmenty są konfigurowane za pomocą własnego opisu urządzenia IODD (opis urządzenia we/wy) i oprogramowania. Ponadto lampki sygnalizacyjne można podłączyć do różnych modułów nadrzędnych IO-Link i odpowiednio je kontrolować, co zapewnia użytkownikom dodatkową elastyczność. Ze względu na stopień ochrony IP69 i wysoki zakres temperatur od -30°C do +60°C lampki sygnalizacyjne są wszechstronne i mogą być stosowane w wymagających zastosowaniach w trudnych warunkach przemysłowych. Funkcje przechowywania danych i przesyłania danych diagnostycznych przez interfejs IO-Link gwarantują zwiększoną dostępność systemu. Po wymianie urządzeń wybrana konfiguracja jest automatycznie przenoszona na nowe urządzenia, co pozwala zaoszczędzić czas użytkownika podczas uruchamiania.