Szybko i łatwo
Użyj naszego selektora, aby szybko znaleźć odpowiedni produkt dla twojej aplikacji
Przygotuj się na wyzwania Przemysłu 4.0 – z inteligentnymi rozwiązaniami Pepperl+Fuchs
Temat ochrony przed wybuchem staje się jeszcze bardziej skomplikowany, jeżeli spojrzymy na niego z globalnej perspektywy. Niniejsza publikacja stanowi próbę dokonania przeglądu i podsumowania różnych zasad i przepisów dla różnych regionów, narodów i części świata, które wnoszą wkład w kluczowe zasady i przepisy, aby uczynić je przejrzystymi i porównywalnymi.
Najszybszy sposób na zdobycie wiedzy na temat ochrony przed wybuchem. Na plakacie wyjaśniono klasyfikację poszczególnych stref i podziałów, a także prawne i techniczne oznaczenia produktów oraz zasady ochrony.
Wybuchy należą do najbardziej niszczących zdarzeń i mogą być spowodowane nieprawidłowościami w pracy zakładów lub usterkami urządzeń. W celu zminimalizowania ryzyka ich wystąpienia niezbędne jest wystarczające poznanie stosowanych w zakładzie substancji chemicznych oraz ich własności istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. W broszurze omówiono podstawowe zasady powstawania wybuchów.
Broszura zawiera przegląd możliwych rodzajów ochrony, które mogą być stosowane przez projektantów i właścicieli zakładów w celu zabezpieczenia różnych urządzeń elektrycznych przed zagrożeniem wybuchem. Uwzględnia wszystkie potrzebne informacje na temat rodzajów ochrony zgodnie z serią norm IEC/EN 60079.
Broszura jest adresowana do użytkowników, którzy zajmują się projektowaniem i tworzeniem obwodów iskrobezpiecznych. Obejmuje opis specyfiki tych obwodów i skupia się na weryfikacji iskrobezpieczeństwa oraz podstawowych zasadach, których należy przestrzegać podczas montażu. W broszurze przedstawiono najważniejsze wymagania dotyczące prostych urządzeń, a także inne istotne informacje.
Palne pyły to substancje, które tlą się lub palą w miarę wzrastania temperatury w środowisku tlenowym (np. w powietrzu). W wyniku zapalenia warstwy pyłu następuję spalanie. Spalanie pyłu może doprowadzić do wybuchu. W broszurze opisano rodzaje ochrony stref zagrożonych wybuchem pyłów, szczególne własności pyłów palnych, zasadę działania, identyfikację i szczegóły dotyczące użytkowania.
Broszura jest przeznaczona dla kierowników, którzy zajmują się ochroną przed wybuchem instalacji innych niż elektryczne w zakładach zagrożonych wybuchem zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE. Broszura zawiera przegląd procedury oceny stopnia zagrożenia zapłonem, potencjalnych źródeł zapłonu oraz konstrukcyjnych środków zaradczych zgodnie z normami EN ISO 80079-36 i EN ISO 80079-37.
W kontekście dyrektywy UE 2014/34/UE niniejsza broszura zawiera omówienie identyfikacji możliwych źródeł zapłonu oraz sposobu postępowania z nimi zgodnie z normą IEC EN 60079-14.
System przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia (lub ochrona typu Ex p) to uniwersalna metoda ochrony, która może być wykorzystywana w wielu różnych zastosowaniach. W oparciu o zasadę segregacji jest to jeden z niewielu rodzajów ochrony, które mogą być stosowane w celu ochrony przed gazami lub pyłami. Ta publikacja prezentuje ogólnie koncepcję ochrony z wieloma konkretnymi odniesieniami.