VisuNet FLX, jak sama nazwa wskazuje, to szeroka gama bardzo elastycznych operatorskich stacji roboczych i systemów monitorowania firmy Pepperl+Fuchs przeznaczonych do zastosowań ATEX/IECEx w strefach 2/22 i Division 2 (oczekujemy na globalne certyfikaty), a także do zastosowań w strefach bezpiecznych. Nowa platforma jest dostosowana do potrzeb przemysłu petrochemicznego, chemicznego i farmaceutycznego. W pełni modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie rozwiązań HMI w celu zmaksymalizowania funkcjonalności, a platformę można szybko i łatwo dostosować na obiekcie.
Rodzina systemów HMI VisuNet FLX obejmuje szeroki zakres różnych technologii, opcji montażu i urządzeń peryferyjnych. Są one dostępne jako zubożony klient, komputer PC oraz monitor bezpośredni i obsługują szeroką gamę zastosowań. Systemy oparte na zubożonych klientach stanowią podstawową technologię i uzupełniają ofertę o modułowe rozwiązanie systemowe dla strefy 2/22. Rozszerzenie asortymentu produktów pozwoliło firmie Pepperl+Fuchs stać się pierwszym dostawcą na rynku, który oferuje gamę w pełni modułowych zubożonych klientów do zastosowań od sterowni po strefy zagrożone wybuchem (strefa 1/21).
W zależności od specyfikacji użytkownika urządzenia nowej serii VisuNet FLX są dostępne w trzech podstawowych konfiguracjach. Są one wyposażone w procesory Celeron (do ekonomicznych zastosowań ze zubożonym klientem) lub i5 (do bardziej wymagających zastosowań) siódmej generacji „Kaby Lake” firmy Intel.
System HMI | Panelowy komputer PC | Skrzynkowy komputer PC |
---|---|---|
|
|
|
Oprócz podstawowych komponentów firma Pepperl+Fuchs stale rozszerza swoją ofertę urządzeń peryferyjnych. Należą do nich iskrobezpieczne klawiatury, czytniki kodów kreskowych dla stref zagrożonych wybuchem oraz zasilacze AC/DC.
Dostępne są wersje z rozszerzonym zakresem temperatur od -20°C do +55°C, aby spełnić specjalne wymagania, które odbiegają od typowych zastosowań wewnętrznych. Dzięki różnorodnym konstrukcjom i możliwościom konfiguracji użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych technologicznie i precyzyjnie dopasowanych do potrzeb rozwiązań HMI przy niskich kosztach inwestycji (CapEx).
Modułowa konstrukcja rozwiązań FLX zapewnia dodatkowe korzyści, w tym możliwość modernizacji do przyszłych generacji procesorów poprzez łatwą wymianę jednostki zubożonego klienta lub komputera PC. Dzięki tej funkcji rozwiązania FLX są przyszłościową inwestycją. Podobnie wyświetlacze i zasilacze można łatwo wymienić podczas prac serwisowych, ograniczając do minimum kosztowne przestoje.
Zasada „jeden pasuje do wszystkich” otwiera również nowe możliwości dla producentów OEM i konstruktorów maszyn, upraszczając zróżnicowanie zapasów magazynowych i umożliwiając szybkie dostosowanie do zastosowań klienta końcowego.
Firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę preferowanych produktów, które są szybko dostępne z magazynu w momencie wprowadzenia na rynek. Ten wybór wstępnie skonfigurowanych rozwiązań FLX obejmuje większość zastosowań często spotykanych w przemyśle petrochemicznym, chemicznym i farmaceutycznym. Jeśli jednak klient wymaga modyfikacji, istnieje możliwość stworzenia i wyprodukowania zindywidualizowanych rozwiązań w jednym z centrów Solution Engineering Centers (SEC) firmy Pepperl+Fuchs na całym świecie. Duży wybór zatwierdzonych przycisków to tylko jeden z przykładów dostępnych modyfikacji. Rozwiązania do zastosowań dwumonitorowych lub mobilnych zostały uwzględnione w procesie projektowania i w razie potrzeby mogą być dostosowane do potrzeb klienta.
W połączeniu z licznymi certyfikatami (np. ATEX, IECEx, NEC500) oraz rozbudowaną siecią partnerską Pepperl+Fuchs seria VisuNet FLX stanowi elastycznie skalowalną i rozszerzalną platformę dla rozwiązań HMI, która może być stosowana na całym świecie.