Az R. Trebs és A. Titov mezők az Oroszországban található legnagyobb szárazföldi olajmezők közé tartoznak. Az itt lévő olajtartalék becslések szerint körülbelül 1,1 milliárd hordó. A mezők területe 2151 négyzetkilométer, és a becsült teljes termelési kapacitás 140,06 millió tonna. Az oroszországi Nyenyec Autonóm Körzet északkeleti részén található olajmezők kutatása különösen nehéz a szélsőséges sarkvidéki hőmérséklet miatt.
A Trebs és Titov olajmezőkhöz olyan digitális infrastruktúrára van szükség, ami biztosítja a megbízható kommunikációt az automatizálási komponensek között az upstream olajmező-kutatási folyamat során. Oroszország ezen részén a hőmérséklet még nyáron is csak igen ritkán emelkedik fagypont fölé, ezért különösen fontos, hogy az itt használt automatizálási technológia működőképes maradjon szélsőségesen hideg hőmérséklet esetén is.
Mivel a tökéletes megoldást szeretné nyújtani ügyfeleinek, a Pepperl+Fuchs Russia megszerezte az ügyfélspecifikus, alacsony hőmérséklet esetén történő használatra vonatkozó tanúsítványt a FieldConnex FieldBarrier és Segment Protector termékekhez. A tanúsítvány megszerzése érdekében a ház, a csavarok, a záródugók és a leeresztőcsövek fémből készültek, és a házak tömítése neoprén helyett szilikon. A sztenderd címkék nem megfelelőek –40 °C alatti hőmérséklet esetén, azonban azok a vésett rozsdamentes acél adattáblák, amelyek ezekre a FieldConnex eszközökre vannak csavarozva vagy szegecselve, akár –53 °C hőmérsékletű kültéri feltételeket is kibírnak.
A FieldConnex termékcsalád nagy igénybevételt jelentő környezetekben történő használatra is alkalmas, és szélsőséges, akár –53 °C hőmérséklet esetén is működőképes marad. Egyszerű telepíthetősége is nagy előnyt jelent – különösen kedvezőtlen körülmények között. Éppen ezért nem nagyon van szükség bonyolult és drága tesztelésekre. Az eszközökhöz való távoli hozzáférés lehetővé teszi a diagnosztikai és konfigurációs adatok, illetve a mérési adatok és az eszköz állapotának elérését. Így tehát a kezelő a biztonságos és meleg vezérlőterem elhagyása nélkül, távolról elérheti és módosíthatja a beállításokat. A távoli hozzáférés ráadásul a megelőző jellegű karbantartást is lehetővé teszi, így a lehető legkevesebbszer kell kimenni a terepre.