A nagy gyógyszeripari gyárakban zajló tablettagyártás szigorú higiéniai feltételeket követel. A legmagasabb higiéniai követelményeknek megfelelő tisztahelyiségekben folyik a gyártás. Így a gyártás során használt tartályokat és konténereket rendszeresen tisztítani kell, mivel még a minimális vegyszermaradvány vagy szennyeződés is tönkretehet akár egy teljes gyártási tételt is. A tisztítási folyamat több lépésből áll, amelyek során a tartályokat különféle oldószerekkel, például kloroformmal, tisztított vízzel vagy injekciós vízzel (WFI) öblítik. Oldószer-leeresztő rendszer gondoskodik a tartálytisztító anyagok biztonságos és egyszerű eltávolításáról. A kezelő választ a szennyvízrendszerbe vezető normál leeresztőrendszer és az oldószer-leeresztő rendszer között. Az oldószer-leeresztő rendszerből a folyadékok egy ATEX besorolás szerinti 1. zónába tartozó területen található két tartályba kerülnek. Amikor mindkét tartály megtelt, a folyadékokat elszállítják. A robbanásveszély miatt a kezelőnek be kell tartania bizonyos biztonsági óvintézkedéseket a töltési és ürítési folyamatnál.
E projekt célja az ürítési folyamat automatizálása volt a tartályok egyszerűbb kezelhetősége érdekében. Ezért a folyamat lépéseinek felügyeletéhez és szabályozásához vizualizációs megoldásra volt szükség. A folyamat lefuttatásához a kezelőnek követnie kell a képernyőn megjelenő lépésenkénti útmutatót. A kezelő bejelentkezését követően a rendszernek automatikusan ellenőriznie kell, hogy a földelési rendszer csatlakoztatva van-e. Ha a földelési rendszer megfelelően csatlakoztatva van, a menü aktiválódik, így a kezelő el tudja végezni a folyamatot. Ellenkező esetben a menü ki van szürkítve, a folyamat pedig zárolva van. A következő lépésben a kezelőnek ki kell tudnia választani az ürítendő tartályt. Ezen követelményeken kívül a megoldásnak kompatibilisnek kell lennie a vállalat meglévő SCADA rendszerével.
A Pepperl+Fuchs megoldás egy falra szerelhető távoli monitor volt a VisuNet portfoliójából. Az összes VisuNet távoli monitort veszélyes környezetekben való használatra készítik és hitelesítik. Mivel a Pepperl+Fuchs nagy szakértelemmel rendelkezik a robbanás elleni védelem területén, egyszerű volt a telepítés. Az innovatív RM Shell 4 firmware-rel kombinálva a meglévő SCADA rendszerbe való szoftverintegrálás nem jelent problémát. Ennek következtében a gyárban zajló más folyamatok is szabályozhatók a távoli monitorral.
A VisuNet távoli monitor és a VisuNet RM Shell firmware segítségével a telepítés és a mindennapi használat rendkívül egyszerű. Mindössze három lépés szükséges a távoli monitor elindításához; a menüvezérelt felhasználói felület pedig intuitív, és nem igényel előzetes tudást. Az automatikus csatlakozás funkcióval a távoli monitor automatikusan csatlakozik a meglévő SCADA rendszerhez, így a rendszergazdának nem kell további manuális konfigurálást végeznie. Ráadásul az ideiglenesen megszakított csatlakozások is automatikusan helyreállnak.