A széntüzelésű erőművekben a turbinák meghajtására előállított gőzt az utolsó turbina fázisát követően a folyékony vízzé alakítják. Ez az eljárás kondenzátorban zajlik. A hűtővizet egy szivattyúrendszer segítségével szivattyúzzák a kondenzátorba. A gőzből származó hőt felveszi a hűtővíz, a gőzt cseppfolyósítják, majd tápvíz formájában juttatják vissza a kazánba. A meleg hűtővizet vagy lehűtik a hűtőtornyokban, vagy közvetlenül a vízbe öntik.
A cél a hűtővízszivattyú vizének áramlási sebességének ellenőrzése, így biztosítva a kondenzátorban a folyamatos kondenzációt. Környezetvédelmi okokból az áramló víz hőmérsékletén kívül a felmelegedő hűtővíz hőmérsékletét is mérik, mivel a folyóvízbe engedett víz hőmérsékletének meghatározott szabályoknak kell megfelelni.
A K-rendszer galvanikus elválasztást és akár SIL 3 szintű funkcionális biztonságot kínáló interfész moduljai interferenciamentesen továbbítják a jeleket az egyes rendszerösszetevők és a vezérlőterem között. A hűtővizes eljárásoknál általában a robbanás elleni védelemről szóló tanúsítvánnyal nem rendelkező jelformálókat használják. A K-rendszer lehetővé teszi, hogy valamennyi felmerülő problémát egyetlen portfólió moduljaival kezeljünk. A kompakt és gazdaságos SC-rendszer ideális az analóg mérések továbbításához. A modulok, amelyek a DIN sínen találhatók, és csak 6 mm szélesek, biztonságos galvanikus elválasztást garantálnak a terepi és a vezérlőoldal között.
A hűtővíz áramlási sebességének a kondenzátorba továbbított hőmennyiség és az áramló víz hőmérséklete alapján történő optimalizálása érdekében a frekvenciaátalakítók és a távadó tápegységek együttesen ellenőrzik a hűtővízszivattyúk sebességét és a víz áramlási sebességét. A sebességmérés mellett a frekvenciaátalakítók csúszásérzékelő funkcióval is rendelkeznek, hogy észleljék a túlterhelést, vagy az idegen tárgyak által okozott eltömődéseket. A vízáramlás hőmérsékletét és a vízáramlásba engedett hűtővíz hőmérsékletét lefutásérték-relével ellátott hőátalakító méri.