A nyomtatási folyamattól függően a nyomtatott lapok különböző formákban szállíthatók a könyvkötő vállalathoz. A legtöbb esetben a lapokat először vágni kell és hajtogatni. Ezután préselik őket, így válnak megfelelő sűrűségűvé és erősségűvé. A végterméktől függően a nyomtatott lapok összefűzés előtt egymásra vannak rakva vagy össze vannak hajtva. Ezzel egyidejűleg végbemegy a vizuális hibáslap-érzékelés is. A gép ezután drótkötéssel vagy szálvarrással, vagy tökéletes kötéssel köti össze a lapokat.
A nagy sebességű nyomtatás, hajtogatás és kötés számos hibát eredményezhet, amelyek pazarló gyártásfolyamathoz és magas költségekhez vezethetnek. Ezek a hibák lehetnek például a rendezetlen, duplikált vagy üres lapok, valamint a hibásan betöltött nyomtatott oldalkötegek. A hibás lapokat megbízhatóan és a folyamat korai szakaszában szükséges észlelni és kiemelni, hogy további feldolgozásra csak a jó lapok jussanak tovább. Emellett a különböző képtípusokat (szöveget, fényképet és grafikát) is gyorsan észlelni kell.
A BIS510P képérzékelő a nyomtatási alkalmazásokban kifejezetten a megfelelő lapsorrend monitorozására szolgál, továbbá a nyomtatott kép alapján a hibás lapokat is érzékeli. A folyamat során a megfelelő mintákat összevetik egy automatikusan betanított referenciaképpel. Szükség szerint beállított vonalkódokkal is végezhetőek ellenőrzések. A rendszer megbízhatóan érzékeli a hibás lapokat, még akkor is, ha a nyomtatott kép vagy a csomag betétlapjain lévő kis betűkészletek között finom eltérések vannak, és különbséget tesz a különböző nyelvű, mégis azonosnak tűnő verziók között. Az érzékelő még poros környezetben is rögzíti a rendkívül fényvisszaverő anyagokat és a papírt a beépített polarizációs szűrőtechnológiának köszönhetően.
Műszaki jellemzők:
A kompakt, teljes rendszer – amely egy kamerából, egy világítóegységből és feldolgozóegységből áll – a felhasználó számára zökkenőmentes működést biztosít. A 10 lap/mp olvasási sebesség és az akár 4 m/s előtolási sebesség miatt a BIS510P igen gyors feldolgozásra képes. Az egyik fontos előnye a referenciakép automatikus betanítási funkciója: az optimális expozíciós idő mellett a rendszer automatikusan meghatároz egy megfelelő képmintát a későbbi ellenőrzésekhez. Ez biztosítja a működés közbeni optimális érzékelést, és lehetővé teszi a rendszer gyors átalakítását új megrendelések esetén, még specializált szakértelem nélkül is.
A Dynamic Link Library (DLL) lehetővé teszi, hogy az érzékelő könnyen integrálható legyen bármilyen működési programba. A képadatok gyorsan átvihetők a kezelői terminálokra a 100 Mbit-es Ethernet interfész segítségével, így lehetővé válik a távoli karbantartás és diagnosztika. A hibakép napló menti az eredményeket a vezérlőfelületről, megkönnyítve a téves érzékelés nyomon követését. A speciális funkciók, mint például a hibás lapok késleltetett kiadása, valamint a különböző működési és betanítási módok lehetővé teszik a vonatkozó működési koncepciók egyedi végrehajtását.