A feldolgozóüzem élettartama során egyszer-kétszer cserélni kell a mérési és ellenőrzési technológia elemeit. Ilyenkor a felhasználó számára adott a lehetőség, hogy továbbfejlesztett vezérlési technológiát telepítsen és elinduljon az üzemi digitalizáció irányába a digitális kommunikációs módszerek használatával. Ugyanakkor a felhasználó korábbi befektetése is védett, hiszen nem kell hozzányúlnia az analóg kapcsolatot használó, az üzemben már meglévő terepi alapeszközökhöz. A digitális kommunikáció javítja az üzemek működési hatékonyságát, mivel a rendelkezésre álló információt nagyobb mennyiségben használja fel, az adatokat pontosan továbbítja, valamint lehetővé teszi a távoli konfigurációt és diagnosztikát is.
Az üzem digitalizálása a jobb szervizelési és karbantartási lehetőségek érdekében, így elkerülve az üzem leállását. A műszerek átfogó dokumentációja (ahol lehetséges, automatizált folyamatokon keresztül), így igazolva az egyre szigorúbb minőségirányítási követelményeknek és GMP irányelveknek való megfelelést. Annak biztosítása, hogy a hagyományos automatizálási körön kívül eső szakértői rendszerek megkapják azokat az adatokat, amelyekre szükségük van a folyamatok optimalizálásához. Ugyanakkor fontos a jól működő terepi eszközök karbantartása is, hogy továbbra is használhatók legyenek a folyamat során. A kihívás abban rejlik, hogy az analóg és a különálló érzékelőtechnológiákat és működtetőelemeket egyszerre tartalmazó különböző eszközöket korszerű, Ethernet alapú, valós idejű kommunikációs infrastruktúrába lehessen integrálni, és hogy az eszközöket csatlakoztatni lehessen többféle különböző rendszerhez.
A Pepperl+Fuchs távoli I/O rendszerei áthidalják a már telepített alaptechnológia és a külső rendszerek közötti szakadékot. A terepi eszközök korábban leolvashatatlan adataihoz a HART segítségével jutunk hozzá. Az I/O modulok minden csatornájához külön HART modem tartozik, így az adatok a lehető legnagyobb sebességgel olvashatók ki. Ez akár 80-szor gyorsabb lehet, mint a hagyományos HART multiplexer használata esetén. A terepi eszközökből származó konfigurációs, állapot- és diagnosztikai adatokat ezt követően közvetlenül egy eszközkezelő rendszerbe vagy bármely más szükséges alkalmazásba továbbítják HART/IP használatával. Ez a folyamat a folyamatvezérléshez használt PROFINET protokollal párhuzamosan zajlik. Más alkalmazások is képesek használni a HART/IP-t az adatok kiolvasásához és szükség szerinti feldolgozásához.
A távoli I/O a következőkkel biztosítja, hogy az üzem digitalizálásának beruházási költségeikezelhetők maradjanak:
Ez leegyszerűsíti az üzem fenntartását és csökkenti a karbantartási költségeket. Az így rendelkezésre álló adatokkal a szakértői rendszerek elősegíthetik a folyamat-optimalizálást, például optimalizálhatják a folyamat hőmérsékletét a termék minőségének javítása vagy az energiafogyasztás, azaz a költségek csökkentése érdekében.