Ipari érzékeléstechika
+36 88 545 902
+36 88 560 472
Leválasztók, jelátalakítók
+36 88 545 902
+36 88 560 472

Képfeldolgozó technológia raktározáshoz

Furatok biztosítják a tökéletes pozicionálást

Az alkalmazás

Az automatizált, magas polcos raktárcsarnokrendszer működése a mozgások pontossága és dinamikája szempontjából mindig lenyűgöző. A legnagyobb kihívást a rakodódaru adott raktárhely előtti pontos pozícionálása jelenti. A magas polcos raktárcsarnokok acélszerkezetei nem annyira merev szerkezetek, mint amilyennek első látásra tűnnek. Alakjuk valójában kisebb vagy nagyobb mértékben jelentős ingadozik. Ez az ingadozás a hőtágulásnak, a változó terhelésnek és olyan tényezőknek köszönhető, mint a szél, az építés minősége vagy a stabilitás.


A cél

A kívánt raktárhely pontos megközelítése gyakran kétlépcsős eljárással végezhető el, amely durva és finom pozícionálásból épül fel: az első szakaszban a cél csak nagyából, nagy sebességgel megközelíteni a raktárhelyet. Ezt követően egy finompozícionáló rendszer biztosítja pontos pozicionálást centiméteres vagy milliméteres pontossággal. A hagyományos fogasléces finompozicionáló rendszerek referenciapontként például fényvisszaverőket és fémcímkéket alkalmaznak, amelyeket minden egyes raktárhelyre külön fel kell szerelni. A referenciapontok felszerelése, karbantartása és tisztítása növeli a költségeket.


A megoldás

PHA képfeldolgozási technológia
PHA képfeldolgozási technológia

A Pepperl+Fuchs képfeldolgozó technológián alapuló megoldás biztosítja, hogy a rendszer kis ráfordítással kivitelezhető legyen. A vizuális érzékelők speciálisan az automatizált betárolási és kivételi rendszerek pontos pozícionálásához készültek. Ehhez az érzékelő egy egyszerű és hatékony módszert alkalmaz. Referenciapontként minden egyes raktárhelyhez egy furatra van szükség a vázszerkezetben. A durva pozícionálórendszernek csak annyira kell megközelítenie a célt, hogy a referenciafurat az érzékelő érzékelési tartományába essen, amely akár 120 × 150 mm is lehet. Amint a PHA érzékeli a furatot, kiszámítja a cél és az aktuális pozíció közötti távolságot. Ezt mind az X-, mind az Y-tengelyre elvégzi, ami azt jelenti, hogy nincs szükség külön érzékelőeszközök telepítésére az egyes irányokban – a PHA képfeldolgozó technológia intelligens értékelési algoritmusa mindezt egyszerre elvégezi.

A PHA négy kapcsolási kimenettel rendelkezik az irányadatok számára, valamint egy Ethernet TCP/IP vagy egy PROFINET porttal. A közelítési módszeren alapuló pozicionáláshoz a -X, +X, -Y és +Y koordináták kapcsolókimenetei egyedileg jelzik, hogy a furat melyik negyedben található, vagy ezt az információt használja fel a rendszer a PROFINET protokollban. A négy kimenet kapcsolási állapotai a megfelelő LED-ekkel azonosíthatók, amelyek felülről, elölről és hátulról is jól láthatók. A kalibrálás, üzembe helyezés és karbantartás során a fogasléc finom pozícionáló rendszerének állapotát és viselkedését az üzembe helyezők és a szervizszemélyzet azonnal leolvashatja. 

 

Műszaki jellemzők

  • Méretek: 70×70×51 mm
  • Hatótávolság: 150–800 mm, 80 × 100 mm és 120 × 150 mm közötti érzékelési tartománnyal
  • Mérési pontosság ±0,1 mm és ±3 mm között
  • Mérési gyakoriság: 10 Hz

Előnyök

A fogasléces finompozícionáló rendszer automatikus expozíciós időszabályzással rendelkezik , amely kompenzálja az új, régi és szennyezett profilok különböző visszaverődési jellemzőit. Az infravörös megvilágítás és a megfelelő napfényszűrő megbízható védelmet nyújt a környezeti fény által okozott esetleges problémákkal szemben. A vizuális érzékelő egyetlen kompakt egységben egyesíti az összes szükséges rendszerelemet, például a kamerát, az infravörös megvilágítást, az értékelőrendszert és a csatlakozókat.

A nagy észlelési megbízhatóság, az X és Y irányok kompakt integrált megoldása és a kényelmes interfész révén a vizuális érzékelő bármilyen méretű magas polcos raktárcsarnokhoz ideális, és csökkenti a beruházási, telepítési és karbantartási költségeket is.


Rövid áttekintés

  • A fogasléc pozíciók (furatok) automatikus betanítása
  • Iránykorrekció négy digitális kimeneten keresztül vagy a korrekciós dimenzió kimenet terepi busz kapcsolathoz
  • Kettő az egyben megoldás: X- és Y-tengely egyetlen eszközben
  • Lehetséges megtakarítások a beszerzés és a felszerelés terén, mivel nincs szükség további segédeszközökre, például fényvisszaverőkre
  • Lehetséges megtakarítások az állványszerkezethez kapcsolódó nagyobb tűréshatárok révén

e-hírek

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön rendszeresen az automatizálás világából érkező újdonságokról és érdekes információkról.

Feliratkozás
amplify – A Pepperl+Fuchs magazin

Fedezze fel online magazinunkat! Izgalmas sikersztorik, alkalmazástechnikai beszámolók, interjúk és regionális hírek várnak Önre.