A Pepperl+Fuchs, az ultrahangos érzékelőtechnológia piacvezető vállalatának új, M18 vagy M30 kivitelűIO-Link duplalemez érzékelőivel minden eddiginél egyszerűbb a megbízható kettős anyagérzékelés. Az UDC-18GS-*IO-* és UDC(M)-30GS-*IO-* érzékelők – legyen szó papír, fólia, fa, fém vagy akár erősen fényvisszaverő napelemek érzékeléséről – összehasonlíthatatlanul egyszerű paraméterezésüknek és maximális rugalmasságuknak köszönhetően kitűnnek a piacon kapható többi szabványos duplalemez érzékelő közül.
Az ultrahangos adó és az ultrahangos vevő kombinációja képezi a megoldás műszaki alapját, amely ultrahangos impulzusok segítségével folyamatosan ellenőrzi az anyagáramlást a gépben. Az érzékelő az amplitúdó változását felhasználva érzékeli, hogy hozzáadtak-e egy második réteg anyagot. Az üzembe helyezés során az eszközök integrált beállítási segédeszközzel támogatják a felhasználókat, amely LED fénysorozatokkal jelzi, hogy az adó és a vevő megfelelően illeszkedik-e egymáshoz. Az új duplalemez érzékelők három előre meghatározott küszöbérték-beállítást kínálnak a különböző anyagvastagságokhoz. A felhasználók gyorsan és egyszerűen válthatnak a különböző beállítások között a két érzékelőbemenet vagy az IO-Link segítségével.
Ha az alkalmazás az előzetes beállításokon kívül egyedi beállításokat is igényel, vagy ha a teljes gépvezérlés betanítási eljárásokon alapul, a módosítások az érzékelő betanítási bemenetén lévő PLC segítségével is elvégezhetők. Ennek megfelelően az érzékelő egy digitális kimeneten keresztül aktívan jelzi a vezérlőnek, hogy a távoli betanítás sikeres volt-e. Ez azt jelenti, hogy az új duplalemez érzékelők a meglévő gépekre is könnyen felszerelhetők utólagosan is. Másik lehetőségként az érzékelőbe beépített IO-Link interfész a betanítási folyamatokhoz is használható. Az IO-Linken keresztüli konfiguráláshoz a Pepperl+Fuchs a PACTware-en keresztül egy eszköz DTM-et és a vezérlőkhöz funkcióblokkokat is kínál.
Az egyszerűsített üzembe helyezésen és a működés közbeni beállításokon kívül a duplalemez érzékelők IO-Link interfésze új lehetőségeket kínál a gépelemzés és -karbantartás terén. Az IO-Link interfész lehetővé teszi az összes érzékelőparaméterhez, diagnosztikai adathoz és folyamatadathoz való hozzáférést anélkül, hogy további kábelezésre lenne szükség. A folyamatadatok valós idejű felügyelete például segíthet az érzékelő küszöbérték-beállításainak ellenőrzésében, az éppen használt anyagtól és annak speciális csillapítási viselkedésétől függően. Ennek köszönhetően az érzékelő paraméterei helyesen lesznek beállítva, így kevesebb a téves észlelés, és ezáltal nagyobb a gép rendelkezésre állása.
A hőmérséklet-jelzők és üzemóra-számlálók olyan további diagnosztikai eszközök, amelyek megbízható állapotfigyelést és megelőző karbantartást tesznek lehetővé. Ha karbantartásra van szükség, a helymeghatározó funkció segít azonosítani a rendszerben lévő érintett érzékelőt: A vezérlő egy speciális érzékelő paramétert használ a megfelelő érzékelő azonosítására, amelyet villogó LED-ek azonosítanak. Ez lehetővé teszi a karbantartási műveletek pontos és időben történő elvégzését.
Ha a kettős anyag érzékelése több, egymáshoz közel elhelyezett duplalemez érzékelőt igényel, az új eszközöket az integrált funkció automatikusan szinkronizálja. Az akár tíz érzékelő közötti egyszerű egyvezetékes csatlakozás megakadályozza a kölcsönös interferenciát, ezáltal tovább növeli a működés megbízhatóságát. A korábbi verzióktól eltérően a Pepperl+Fuchs új duplalemez érzékelői push-pull kimenetekkel vannak felszerelve, ami lehetővé teszi a nemzetközi forgalmú felhasználók számára, hogy megtakarítsák a PNP és NPN verzióknál felmerült tárolási költségeiket.
Töltse le technológiai útmutatónkat a kettős anyagok ultrahangos érzékeléséhez most! Ez az ingyenes PDF-dokumentum bemutatja az érzékelési alapelveket, a befolyásoló tényezőket és a megfelelő érzékelő kiválasztásának kritériumait.