A tasakcellás Li-ion akkumulátorok elektródái sok rendkívül vékony elektródalemezből állnak. Amikor az akkumulátorelemeket egymáshoz illesztik, az anódlapot mindig egy katódlapnak kell követnie, amelyet egy szigetelőréteg választ el egymástól. A levágott lapokat a gyártási folyamat során vákuumos megfogók veszik le a katód- vagy anódkötegekről. Miután levették őket a kötegekről, az elektródalapokat először a gépben egy igazítóasztalon igazítják ki. Ezután a lapokat egy másik vákuumos megfogó veszi fel, és felváltva egymásra helyezi őket az akkumulátorkötegben. Az akkumulátorcellák minősége szempontjából döntő fontosságú, hogy a megfogó egyszerre csak egy lapot vegyen fel, így a katódok és az anódok mindig felváltva vannak egymásra helyezve.
Az elektródlemezek rendkívül vékonyak. Két vagy több lap összetapadhat. Az igazítóasztalon végzett automatikus rétegellenőrzésnek megbízhatóan kell felismernie, hogy egy vagy több lap van-e az asztalon. Ha egynél több réteg van, vagy ha a megfogó egyáltalán nem rakott le lapot, az egymásra rakási folyamatot meg kell szakítani és korrigálni kell. Ebben a gyorsan változó folyamatban a lapokat gyorsan és megbízhatóan kell felismerni. Az érzékelőknek könnyen integrálhatónak kell lenniük a gépbe. Ezen érzékelők működését nem szabad, hogy a gép rezgései vagy egyéb mechanikai hatásai károsítsák.
Az M18 sorozatú duplalemez érzékelő megbízhatóan érzékeli, hogy az igazítóasztalon van-e elektródalap, és ha igen, akkor egy vagy több darab van-e. Az érzékelő ezt érintkezés nélkül végzi, így az érzékeny lapok nem sérülnek. A robusztus ultrahangos mérési elvnek köszönhetően sem a lemezek színe, sem a fényvisszaverő viselkedésük nem befolyásolja az érzékelés minőségét. A mérési folyamat paraméterei egy egyszerű betanítási funkció segítségével pontosan hozzáigazíthatók az ostyavékony lemezek vastagságához. A készülék az IO-Link segítségével könnyen integrálható az üzemirányítási rendszerbe.
Műszaki jellemzők
A duplalemez érzékelő rendkívül megbízható és robusztus. Az IO-Link interfész lehetővé teszi az összes érzékelőparaméterhez való hozzáférést az összes diagnosztikai és folyamatadattal együtt. Az interfész lehetővé teszi az amplitúdóértékek részletes elemzését, valamint az érzékelők nagyon egyszerű üzembe helyezését és paraméterezését. A hibás betáplálás azonnali felismerése megbízhatóan biztosítja a kész akkumulátorcellák minőségét.