A tornyos naperőművekben a tükrökről visszaverődő fényt egy vevőegységre irányítják, ami egy kis terület a torony tetején. A keletkező hő – akár 800 °C – gőz előállítására használható, amely egy turbinaerőművet hajt meg. A legtöbb erőmű sivatagokban vagy sivatagszerű területeken található, ahol erős a napsugárzás. Ezekre a területekre a nappal és éjszaka közötti szélsőséges hőmérséklet-ingadozás jellemző: a hőmérséklet nagyon magas és nagyon alacsony is lehet. Ez azt jelenti, hogy az általános szárazság ellenére páralecsapódásra lehet számítani. A homok és a por általában mindenütt jelen van, és gyakran előfordulhatnak homokviharok. A nagy erőművek több tízezer heliosztátból állnak (mozgatható vagy hajtott tükröt tartalmazó berendezés, amely a napfény meghatározott irányba történő visszaverésére szolgál).
A mozgatható tükröknek mindig pontosan a célfelületre kell irányítaniuk a napfényt. A fókuszpontjaikat a lehető legegyenletesebben kell elosztani ezen a felületen, hogy elkerüljék egyes pontok túlmelegedését. A pontosan kalibrált tükrök beállítását folyamatosan fenn kell tartani működés közben. Mivel az egyes tükrök akár több száz méterre is elhelyezhetők a toronytól, nagy pontossággal kell mérni vízszintes és függőleges szögüket, azaz a tükörfelület elfordulását és dőlését. Az e célra használt technológiának ellen kell állnia a hőmérséklet, a páratartalom és a szennyeződések okozta zord környezeti feltételeknek. A technológiának a villámcsapás okozta elektromos interferenciával szemben is magas szintű immunitást kell biztosítania.
A vízszintes forgást az MNI40 sorozatú mágneses forgó jeladó nagy felbontással, pontosan érzékeli. A forgó jeladó könnyen integrálható a meghajtóba. A mintavételezés érintésmentes, a készülékben pedig nincs szükség mechanikus kopó alkatrészekre. Az F99 típusú dőlésszög-érzékelők a függőleges tájolás dőlésszögének meghatározására szolgálnak. Ezek az érzékelők tisztán elektronikusan határozzák meg a szöget, nem használnak mechanikus alkatrészeket. Mindkét érzékelőt úgy tervezték, hogy zord környezeti körülmények között is működjön. Ellenállnak a szélsőséges hőmérsékleteknek, páratartalomnak, szennyeződésnek és mechanikai ütéseknek.
INY060D dőlésszög-érzékelő
MNI40N:r inkrementális forgó jeladó:
Mindkét érzékelősorozat tartalmaz olyan készülékváltozatokat, amelyeket kifejezetten az ilyen alkalmazáshoz igazítottak. További testreszabások is elvégezhetők az egyedi igények kielégítése érdekében. A már rendelkezésre álló módosítások között szerepelnek a mechanikus rögzítés és az elektromos interfész kialakításának változtatásai, valamint a megnövelt felbontás. A dőlésszög-érzékelőt különösen könnyű felszerelni, mivel nem kell mechanikusan csatlakoztatni a meghajtóhoz.