A hordozható betonkeverők (keverőkamionok) folyékony betonkeveréket szállítanak kis és nagy építési területekre. Ezért gyakorlatilag minden építkezési projektben kulcsszerepet játszanak, hiszen a falak és a mennyezet mellett az alapot is elsősorban a keverőkamionok által szállított anyagból öntik. A belül körkörös lapátokkal ellátott keverődobmotoros mozgása folyamatosan keveri a folyékony anyagot, ezzel megakadályozza a beton megszilárdulását. Az építkezésen a forgás iránya megfordul, így a lapátok kifelé hajtják a betont. A beépített betonszivattyúval ellátott keverőkamionokat olyan alkalmazásokhoz használják, ahol a szokásos betoncsúszda nem elegendő. Ezt az alapvető építőanyagot csak akkor lehet biztosítani, ha ezek az alkatrészek megfelelően működnek.
A beton pontos szállítását nem akadályozhatja a gépalkatrészek meghibásodása. A keverő- és szivattyúmotorok, valamint a dobfogaskerék mechanikai kopásnak van kitéve, amely a beton mennyiségétől és típusától függően változhat. A működés közbeni tényleges mechanikai terhelést a lehető legpontosabban kell rögzíteni az alkatrészek időben történő, igényalapú szervizelésének kezdeményezéséhez.
A VIM3 rezgésérzékelők érzékelik a létfontosságú járműalkatrészek rezgéseit. A rezgésminta a kopás mértéke alapján változik, ami lehetővé teszi az adott alkatrész tényleges állapotára vonatkozó pontos következtetés levonását. Egy meghatározott határérték elérésekor automatikus szervizelési értesítés jelenik meg. Szervizelésre tehát csak akkor kerül sor, ha valóban szükség van rá, de mindig időben. Az érzékelő a rezgésminta hirtelen változásait is érzékeli, amelyek akut károsodásra utalhatnak.
Műszaki jellemzők
Az ilyen gépek hagyományos megelőző karbantartása időalapú, és az üzemórák számától függ. Ehhez képest a mért változókon alapuló eljárás jelentősen csökkentheti a karbantartást. Ugyanakkor a gép rendelkezésre állása nő, mivel a létfontosságú alkatrészek tényleges kopási állapota ismert. A váratlan meghibásodások, amelyek az építkezés leállásához és magas következményes költségekhez vezethetnek, nagy valószínűséggel kizárhatók. A kompakt és strapabíró rezgésérzékelők könnyen integrálhatók a gépi környezetbe és a vezérlőpanelbe.