Folyamatos sikertörténete legújabb állomásaként a Pepperl+Fuchs bemutatja a jól ismert LORaWAN-alapú „WILSEN” ultrahangos érzékelők következő generációját. Az akkumulátorral működő vezeték nélküli érzékelők – amelyeket a hulladékkezelési ágazatban, valamint az árvízvédelem területén és egyéb ipari környezetekben egyaránt gyakran használnak – számos kifinomult személyre szabási lehetőséggel és extra funkcióval gazdagodtak. Ezek észrevehetően fokozzák a felhasználók kényelmét, mindemellett pedig a konkrét alkalmazási követelmények még pontosabb kiigazítását is lehetővé teszik.
Az új generáció bevezetésének részeként a WILSEN eszközök portfóliója átalakításon megy keresztül. Habár az általános szintmérésre szolgáló eszközök továbbra is a „WILSEN.sonic.level” név alatt kerülnek forgalomba, a távolság- és szintmérésre szolgáló dedikált, speciális eszközök mostantól a „WILSEN.sonic.distance” termékek táborát erősítik. Ezek az ultrahangos érzékelők a százalékos töltöttségi szint helyett a kapott visszhangnak megfelelő amplitúdóértéket továbbítják. Ez információkat biztosít például arról, hogy az érzékelő tájolása mennyire megfelelő az érzékelt objektumhoz képest, emellett azt is jelezheti, hogy objektum megbízhatóan érzékelhető az aktuális környezeti tényezők melletti.
A feljavított, 1 mm-es felbontású távolsági értéknek köszönhetően mind a WILSEN.sonic.level, mind a WILSEN.sonic.distance érzékelők biztosítják a kihívást jelentő alkalmazásokhoz szükséges pontosságot. A 2,5 és 4 méteres változatok mellett mostantól akár 7 méteresérzékelési tartományt biztosító változatok is elérhetők a felhasználók számára. A megnövelt érzékelési tartománynak köszönhetően a vezeték nélküli LoRa ultrahangos érzékelők az alkalmazások még szélesebb köréhez használhatók, emellett pedig a nagyobb silók és tartályok töltöttségi szintjének érzékelését, vagy éppen a magasabb hidakról történő szintmérést is lehetővé teszi.
Az új generáció megjelenésével a downlink csatornán keresztüli LoRa kommunikáció szintén egyre népszerűbbé válik a WILSEN érzékelőknél: Az eszközök LoRaWAN hálózatba történő integrálását követően az érzékelő paraméterbeállításai távolról is elérhetők, valamint egyszerűen lekérhetők vagy módosíthatók. A Pepperl+Fuchs egy speciálisan programozott webes szolgáltatást is kínál erre a célra. Csupán néhány kattintással a hasznos downlink adatok máris létrehozhatók HEX kódokként, és közvetlenül a hálózati API kulcson keresztül vihetők át a TTN (a Dolgok Hálózata) és a ChirpStack (3-as és 4-es verzió) IoT platformokon lévő üzenetsorokba.
A TTN-től vagy ChirpStacktől eltérő IoT platform használata esetén, illetve ha nem áll rendelkezésre API kulcs, a HEX kód egyszerűen átmásolható és beilleszthető a hasonló alkalmazásokba, és a downlinken keresztül küldhető át ezekbe. A downlink válaszdekóder – amely a Pepperl+Fuchs webes szolgáltatásának szintén a részét képezi – lehetővé teszi a WILSEN érzékelőktől érkező megerősítő üzenetek ember által olvasható egyszerű szöveggé történő dekódolását.
A downlink csatorna mostantól azt is lehetővé teszi, hogy a WILSEN érzékelők mérési és átviteli intervallumát anélkül állíthassa át tíz percesre, hogy ezzel megsértené a LoRaWAN közvetítési időre vonatkozó korlátozásokat. Ez komoly előnyökkel szolgál, különösen a szintmérési alkalmazások terén: Előrejelzett esőzés esetén a WILSEN már előre átkapcsol a tízperces mérési intervallumra a downlink csatornán keresztül, így a gyors szintváltozások és az esetleges árvízkockázat azonnal megtekinthető a mérési adatokban. Az esőzés után az érzékelő – ismét csak egy downlink parancson keresztül – visszatér az eredeti kimeneti állapotába, ezzel kímélve az akkumulátort a feladata elvégzése közben.
Az akkumulátor teljesítményének további optimalizálása érdekében a Pepperl+Fuchs egy ingyenes, webalapú akkumulátor-üzemidő kalkulátort is biztosít a WILSEN érzékelők új generációjához. Ez az eszköz lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kiszámítsák a WILSEN érzékelők akkumulátorának várható élettartamát számos paraméter alapján. Ezek közé tartozik a helyszín (beltéri vagy kültéri területek), a mérési és átviteli frekvenciák, valamint a LoRaWAN hálózat minősége az üzemeltetés helyén. A kalkuláció eredményeinek segítségével hasznos és megfelelő érzékelőparamétereket állíthat be az adott alkalmazáshoz, és a lehető leghosszabb akkumulátor-üzemidőt érheti el. Az eszköz ráadásul az akkumulátorcsere gyakoriságának megbecslésére is használható, így elkerülheti a berendezések meghibásodását és a költséges szervizmunkálatokat.