Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Bariery bezpieczeństwa

Firma Pepperl+Fuchs wraz z marką VISOLUX oferuje szeroką gamę wielowiązkowych siatek świetlnych bezpieczeństwa. Te fotoelektryczne zabezpieczenia z funkcją automonitorowania są zgodne z wymaganiami kategorii 4 według normy EN 954-1 lub typu 4 według normy EN 61496. W połączeniu z separatorami sygnału serii SLVA lub SC4-8, czujnikami tłumiącymi i innymi zabezpieczeniami siatki świetlne bezpieczeństwa serii SLP tworzą modułowy system bezpieczeństwa, który może być konfigurowany przez użytkownika.

Do separatora sygnału można podłączyć kilka świetlnych siatek bezpieczeństwa. Można też używać różnych czujników barierowych, przy czym każda para tych urządzeń musi składać się z nadajnika i odbiornika tego samego typu. W zależności od separatora możliwe jest sterowanie nawet 8 siatkami świetlnymi oraz ich monitorowanie przy użyciu jednego urządzenia.

Separatory są wyposażone w zasilacze dla siatek świetlnych bezpieczeństwa. Realizują także funkcje sterowania nadajnikami oraz analizowania sygnałów z odbiorników (np. przerwania wiązki świetlnej).

Seria SLP:

Seria SLP jest dostępna w różnych konfiguracjach wiązki oraz w wersjach o zasięgu do 65 m. W przypadku zastosowania luster z serii SLP-X-M możliwa jest realizacja zabezpieczeń wielopłaszczyznowych.

Seria SLP8-2:

Seria SLP8-2 obejmuje dwuwiązkowe urządzenia zabezpieczające składające się z nadajnika i odbiornika w jednej obudowie oraz lustra. Taki układ wymaga okablowania tylko jednego urządzenia.

Seria SLPC:

Siatka świetlna bezpieczeństwa serii SLPC nie wymaga używania zewnętrznego separatora. Wszystkie funkcje, takie jak uruchamianie/ponowne uruchamianie bariery, monitorowanie przekaźników itp. są realizowane przez odbiornik SLPC.

Seria SLPCM:

Siatki świetlne bezpieczeństwa serii SLPCM również nie wymagają zewnętrznego separatora do konwersji sygnałów. Wszystkie funkcje, w tym praca w trybie tłumienia i trybie tłumienia awaryjnego, są realizowane przez odbiornik układu SLPCM.

Zastosowania:

Te urządzenia stosuje się w miejscach o zwiększonym ryzyku naruszenia obszaru. Do typowych zastosowań należą m.in.: ochrona dostępu do systemów paletowania, robotów, maszyn do obróbki drewna, maszyn pakujących, magazynów automatycznych oraz wyposażenia maszynowego.





„Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” firmy Pepperl+Fuchs

Kilkaset produktów z oceną kategorii SIL/PL oraz bezpłatne narzędzia i broszury w jednym miejscu — „Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” to Twój punkt wyjścia przy wdrażaniu funkcji bezpieczeństwa.

Wyszukiwarka produktów związanych z bezpieczeństwem dla produktów z określonym poziomem SIL/PL

Szukasz konkretnego produktu z określonym poziomem SIL/PL? Nasze narzędzie wyszukiwania przedstawia przegląd urządzeń z określonym poziomem bezpieczeństwa, w tym poziom nienaruszalności bezpieczeństwa (Safety Integrity Level — SIL) oraz poziom zapewnienia bezpieczeństwa (Performance Level — PL) — wypróbuj je!