Dr. Gunther Kegel, předseda představenstva společnosti Pepperl+Fuchs GmbH, zahajuje od 1. ledna 2017 dvouleté funkční období jako nový prezident asociace VDE. Ve funkci prezidenta vystřídá Dr. Bruno Jacobfeuerborna, CTO společnosti Deutsche Telekom AG, který se stává viceprezidentem asociace VDE. Dr. Martin Schumacher, člen Výkonné rady společnosti ABB AG Mannheim, se také stává viceprezidentem asociace.
Novými členy prezidia se od ledna 2017 stávají Dr. Reinhard Ploss, předseda správní rady společnosti Infineon Technologies AG, a Prof. Dr. Hermann Eul, soukromý investor v Silicon Valley, bývalý viceprezident společnosti Intel Corp. a prezident a výkonný ředitel společnosti Intel Deutschland GmbH.
Členové prezidia asociace VDE tradičně přicházejí z vědeckých a obchodních společností, které se zabývají elektrotechnickými a informačními technologiemi. Členy prezidia volí delegáti asociace.
Asociace VDE, celým názvem Verband der Elektrotechnik, Elektronik und Informationstechnik (Asociace pro elektrotechniku, elektroniku a informační technologie) je jednou z největších technických a vědeckých asociací v Evropě. Má 36 000 členů (včetně 1300 společností) a 1200 zaměstnanců. Asociace VDE zastřešuje vědecké výzkumy, normy a testování výrobků.
Rozsah působení asociace sahá od energetické transformace přes Průmysl 4.0, Smart Traffic a Smart Living až po bezpečnost informačních technologií. Asociace VDE se zaměřuje zejména na vyhledávání a podporu mladých talentů, ale také na ochranu spotřebitelů. Značka VDE, kterou dobře zná 67 procent německé populace, je synonymem pro nejvyšší bezpečnostní standardy. Centrála asociace VDE má sídlo ve Frankfurtu nad Mohanem.
Společnost Pepperl+Fuchs je rodinný podnik střední velikosti a počítá se mezi přední společnosti v oboru průmyslových senzorů a ochrany proti výbuchu.
Ochrana proti výbuchu – divize procesní automatizace je celosvětovým lídrem v segmentu vnitřní bezpečnosti pro prostředí s nebezpečím výbuchu. Divize navíc nabízí široké spektrum systémových řešení přizpůsobených konkrétním aplikacím v procesním průmyslu. Portfolio zahrnuje analogové izolační zábrany, topologické systémy sběrnic, vzdálené I/O systémy, rozhraní HART, senzory hladiny, tlakovací systémy, zařízení HMI, elektrická zařízení s ochranou proti výbuchu, napájecí zdroje a signalizační zařízení.
Průmyslové senzory – Vynálezem bezdotykového senzoru v roce 1958 společnost postavila milník v historii automatizační technologie. Cílovými trhy jsou výrobci strojů, automobilový průmysl, manipulační a skladovací systémy, papírny a celulózky, balicí stroje, dveře, brány a výtahy, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí přizpůsobená řešení senzorů, například indukční bezdotykové a fotoelektrické senzory, ultrazvukové senzory, rotační snímače, systémy RFID, skenery kódu Data Matrix, kamerové senzory a laserová zařízení.