Pára vyráběná v elektrárně, která pohání turbíny, se po posledním stupni turbíny přemění na kapalnou vodu. Tento proces se odehrává v kondenzátoru, do nějž se pomocí systému trubek přivádí chladicí voda. Pára díky teplotnímu rozdílu zkondenzuje a sbírá se jako napájecí voda. Ta se poté čerpadlem přivádí zpět do trubek v kotli.
Sleduje se úroveň hladiny v nádrži napájecí vody a množství napájecí vody dodávané čerpadlem, aby se zabránilo výkyvům nebo přerušením ve výrobě páry. Měří se i teplota předehřáté napájecí vody, jelikož ji lze například použít jako vstupní hodnotu pro řídicí systém hořáku. Je rovněž důležité měřit vodivost demineralizované napájecí vody, kterou je nutné doplňovat kvůli ztrátám z vypařování v chladicí věži. Dodržení horního limitu obsahu soli nejenže zabraňuje korozi, ale sůl se navíc neukládá ve výměnících tepla, v nichž by bránila přenosu tepla a způsobila tak občasné přehřátí.
Moduly rozhraní K-System s galvanickým oddělením a funkční bezpečností až SIL3 přenášejí signály mezi jednotlivými součástmi systému a řídicí místností bez jakéhokoli rušení. U procesů souvisejících s napájecí vodou se obecně používají převodníky signálu bez certifikace pro ochranu proti výbuchu. Díky řadě K-System lze jakékoli požadavky splnit s použitím modulů z jednoho portfolia. Řada SC-System, obsahující moduly o šířce pouhých 6 mm nainstalované na lištu DIN, je kompaktní a efektivně galvanicky odděluje provozní a řídicí úroveň, díky čemuž je vhodná pro přenos analogových hodnot.
Aby se zabránilo výkyvům ve výrobě páry, používají se ke sledování rychlosti otáčení a tlaku čerpadla napájecí vody měniče frekvence a napájecí zdroje vysílačů. Měniče frekvence kromě měření rychlosti otáčení také nabízejí detekci skluzu a směru otáčení. Navíc se v nádrži napájecí vody používají spínací zesilovače k určení úrovně hladiny. Tím se zajistí neustálý přísun napájecí vody. Teplotu napájecí vody měří převodníky teploty. Vodivost napájecí vody neustále sledují vhodné periferie spolu napájecími zdroji vysílačů.