Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Využití vzdálených I/O systémů k efektivní digitalizaci závodů

Migrace na digitální komunikaci bez výměny zařízení

Použití

Během provozní životnosti výrobního zařízení je nutné jednou nebo dvakrát vyměnit měřicí a řídicí technologii. Tím uživatel získává skvělou příležitost nainstalovat vylepšenou řídicí technologii a posunout digitalizaci v závodě směrem kupředu pomocí metod digitální komunikace. Uživatel je zároveň schopen chránit investici provedenou v minulosti do stávající základny periferních zařízení instalovaných v závodě, která používají analogové připojení. Digitální komunikace zvyšuje efektivitu operací provozu tím, že umožňuje konkrétně využívat větší objem informací, zajišťuje přesný přenos dat a umožňuje provádět vzdálenou konfiguraci a diagnostiku.


Cíl

Digitalizujte zařízení s cílem zajistit lepší možnosti servisu a údržby a prevenci prostojů zařízení. Komplexně dokumentujte přístrojové vybavení – pokud možno pomocí automatizovaných procesů – a demonstrujte dodržování stále přísnějších požadavků na řízení kvality a směrnic GMP. Zajistěte, aby expertní systémy ležící mimo tradiční dosah automatizace získávaly údaje, které vyžadují k navrhování optimalizace procesů. Je však důležité udržovat periferní zařízení v řádném provozuschopném stavu, aby mohla být nadále používána v procesu. Výzva spočívá v integraci řady různých zařízení využívajících analogovou i diskrétní senzorovou technologii a akčních členů do nejmodernější infrastruktury pro komunikaci v reálném čase prostřednictvím sítě Ethernet a připojení zařízení k široké řadě různých systémů.


Řešení

Vzdálené I/O systémy od společnosti Pepperl+Fuchs vyplňují mezeru mezi již instalovanou základní technologií a libovolným počtem externích systémů. Dříve nevyužívaná data v periferních zařízeních se načítají pomocí protokolu HART. Díky použití samostatného modemu HART pro každý kanál I/O modulů lze data načítat maximální možnou rychlostí, která je až 80krát vyšší než při použití konvenčního multiplexoru HART. Konfigurace, stav a diagnostická data z periferních zařízení jsou následně přenášeny přímo do systému pro správu zařízení nebo jiných nezbytných aplikací prostřednictvím protokolu HART / IP. Tento proces probíhá souběžně s protokolem PROFINET používaným pro řízení procesů. Ostatní aplikace mohou také protokol HART / IP používat k načítání dat a jejich zpracování podle potřeby.

Výhody

Vzdálené I/O následujícími způsoby zajišťuje, že investiční náklady na digitalizaci závodu zůstanou zvládnutelné:

  • Údržbou základních periferních zařízení, která jsou již nainstalována v závodě
  • Poskytováním přímého přístupu k periferním zařízením zcela bez čekání
  • Možností jednoduché implementace systému pro správu zařízení bez nutnosti přístupu k řídicí úrovni
  • Poskytováním přímého a cenově výhodného připojení prostřednictvím sítě Ethernet, která se používá také pro řízení procesů

Tím se zjednodušuje údržba závodu a snižují náklady na údržbu. Expertní systémy mohou nyní dostupná data využít při optimalizaci procesů, jako je optimalizace teploty procesu za účelem zvýšení kvality produktu nebo ke snížení spotřeby energie a tím i nákladů.


Stručný přehled

  • Digitalizace bez výměny provozních zařízení
  • Rychlý a přímý přístup ke všem datům v periferních zařízeních
  • Komunikace probíhá souběžně s protokolem PROFINET
  • Jednoduchá implementace

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.