A vonalkódolvasóktól, RFID olvasó/író fejektől és képfeldolgozó rendszerektől a mérlegekig: soros interfészekkel rendelkező eszközöket még mindig sok alkalmazásban használnak. Ugyanakkor elmozdulás tapasztalható a modern, Ethernet-alapú terepi busz rendszerek, például a PROFINET vagy az Ethernet/IP felé. Ez azt jelenti, hogy a felhasználóknak szembe kell nézniük a rendszerek összehangolása jelentette kihívással. Annak elkerülése érdekében, hogy az összes soros eszközt egyszerre le kell cserélni, továbbá hogy meg lehessen tartani a bevált megoldásokat, a rendszerek utólag is felszerelhetők soros kommunikációs modulokkal (DeviceMaster®). Ez lehetővé teszi a korszerűsítést, miközben biztosítja a beruházások hosszú távú biztonságát.
A Pepperl+Fuchs soros kommunikációs moduljai egyetlen modulban kombinálják az RS-232, RS-422 és RS-485 soros kommunikációs protokollokat. Ez azt jelenti, hogy a piacon elérhető szinte összes soros eszköz rugalmasan csatlakoztatható a soros kommunikációs modulokhoz. Mindez a soros kommunikációs paramétereknek (például átviteli sebesség, paritás vagy szeparátorok) az integrált webszerveren vagy a PortVision® DX szoftveren keresztül történő beállíthatóságának köszönhető. A Pepperl+Fuchs Comtrol által kifejlesztett érzékelési és felügyeleti szoftver lehetővé teszi az eszközök konfigurációjának klónozását, valamint leegyszerűsíti az Ethernet-eszközök üzembe helyezését. A soros adatcsomagok bármikor könnyedén megtekinthetők a webszerveren keresztül.
Az összes portbeállítás módosítható, így egyszerre több típusú soros eszköz is csatlakoztatható a soros kommunikációs modulokhoz. A kommunikációs modulok különböző változatokban kaphatók, amelyek különböző mennyiségű portot és csatlakozást tartalmaznak (csavaros sorkapcsok, DB9 vagy RJ45). Az eszköz típusától függően a MODBUS, PROFINET, EtherNet/IP, TCP/IP, EtherNet/IP–MODBUS és a PROFINET–MODBUS protokollok támogatottak. A TCP/IP-eszközökhöz Windows® vagy Linux illesztőprogramok is rendelkezésre állnak, ami azt jelenti, hogy a soros eszközök könnyedén csatlakoztathatók a számítógép alapú rendszerekhez. Az Ethernet/IP–MODBUS és a PROFINET–MODBUS protokollokkal rendelkező átjárók kétirányú kommunikációt tesznek lehetővé az Ethernet/IP vagy PROFINET vezérlők és a MODBUS eszközök között. A bevált eszközök modern Ethernet-alapú terepi busz rendszerekbe történő integrálásával különböző összetettségű kommunikációs hálózatok hozhatók létre.