A Pepperl+Fuchs IO-Link interfésszel ellátott intelligens érzékelők széles választékát kínálja. A fotoelektromos, ultrahangos és rezgésérzékelőktől a forgó jeladókig és az induktív pozicionáló rendszerekig – mindezek az eszközök egyesítik az IO-Link előnyeit és növelik az üzemi folyamatok hatékonyságát. Az IO-Link lehetővé teszi az érzékelők és működtetőelemek adatainak teljeskörű felhasználását, valamint átlátható kommunikációt biztosít a folyamat utolsó pontjáig. Az IO-Link eszközök folyamat- és diagnosztikai adatokat továbbítanak, állapotadatokat közölnek és új paraméteradatokat alkalmaznak. Ezek alkotják az egyes alkatrészek, gépek és gyártósorok integrált hálózatának alapját, amelyet a Pepperl+Fuchs-nál Sensorik4.0®-nak neveznek. Az IO-Link termékválaszték folyamatos bővítésével a Pepperl+Fuchs automatizálási technológiája előkészíti az utat az Ipar 4.0 számára.
A tervezéstől az üzembe helyezésen át a karbantartásig — a nem szabadalmaztatott szabványú interfész átláthatóságával és költségmegtakarításával minden lépésnél hasznosnak bizonyul. Az IO-Link lehetővé teszi a kapcsolási információk, adatok és állapotadatok egyidejű digitális átvitelét. Az adatok helyben kiértékelhetők az érzékelőn, központilag egy PLC-ben, vagy egy IO-Link masterben.
Az IO-Link segítségével azok a diagnosztikai és állapotadatok is elérhetők, amelyek az érzékelő működése közbeni működési állapotára vonatkoznak, például a szennyezettségre vagy az elhasználódásra. Ez lehetővé teszi a megelőző karbantartást, amely megelőzi az üzemi leállásokat. A helyzetmeghatározás funkció segítségével könnyen megtalálhatja az érzékelőt az üzemen belül, amely így gyorsabban megjavítható vagy kicserélhető. Az intelligens paraméterkezelés lehetővé teszi a paraméterek másodpercek alatt történő módosítását, valamint a kicserélt érzékelők automatikus újrakonfigurálását az előző paraméterekkel. Az IO-Link érzékelőkhöz használt szabványosított IO eszközleíró fájl (IODD), illetve a szabványosított működtetési eljárások is csökkentik a telepítéshez és üzembe helyezéshez szükséges időt.
A nemzetközi szabványú IO-Link interfész (IEC 61131-9) csökkenti a piacon elérhető eltérő interfészek, valamint a szükséges vezérlőbemenetek számát. Hosszú távon ez csökkenti a tervezési és adminisztrációs költségeket, ugyanakkor növeli a rugalmasságot.