Az Ethernet-APL bármilyen ipari Ethernet protokollra alkalmazható, mint például: EtherNet/IP, HART-IP, OPC UA és PROFINET. Ez sokkal könnyebbé teszi az integrációt a tervezők, az üzemgyártók és az üzemet fenntartók számára, mivel az Ethernet-alapú infrastruktúrához már nincs szükség átjárókra vagy más protokollinterfészekre, ami jelentősen minimalizálja a tervezés és az építés idejét és költségét. Ezenkívül az Ethernet-APL a meglévő infrastruktúra-koncepciókat is felhasználja: A csatlakozók és kábeltípusok esetében, hogy újra felhasználhatók legyenek. Ez megóvja a telepítésbe és a műszerezésbe történő beruházásokat.
Az új Ethernet fejlett fizikai réteget úgy tervezték, hogy támogassa az összes vonatkozó telepítési topológiát. A következő két példa jellemző a feldolgozóüzemekre – kompakt üzemelrendezés és hosszan elnyúló üzemelrendezés.
A DIN-sín kapcsoló működést és csatlakozásokat biztosít a csillagtopológiához. Minden eszköz a mellékvonalra csatlakozik A gerinc redundáns gyűrűként konfigurálható. A felhasználók azért választják a törzs- és mellékvonali topológiát, hogy megfeleljenek a következő jellemzőknek és követelményeknek:
A hosszan elnyúló üzemek Ethernet-APL-je a törzs- és mellékvonali topológiát használja. Ez a topológia az olaj-, gáz- vagy szennyvíziparból ismert kültéri létesítményeket tudja szolgálni. Az Ethernet-APL a főkapcsolón keresztül csatlakozik a vezérlőszekrény belsejének legfelső szintjéhez. Támogatja a gyűrűredundanciát a magas rendelkezésre állás érdekében. A terepi kapcsoló biztosítja a mellékvonali kimenetek gyújtószikramentes korlátját, és az áramot a törzsvonalról kapja. Ez hasonlít a jelenlegi FieldConnex® megoldásokhoz a tápegységekkel, FieldBarrier-ekkel és szegmensvédőkkel.
A felhasználók azért választják a törzs- és mellékvonali topológiát, hogy biztosítsák a következő funkciókat és megfeleljenek az alábbi követelményeknek:
Ez az elrendezés 100% -ban kompatibilis a terepi busz telepítések népszerű törzs- és mellékvonali topológiájával. Útvonalat biztosít az adatmigrációs projektekhez, mivel a telepített kábel újrafelhasználható.
Az Ethernet-APL támogatja a törzs- és mellékvonali topológiát, amely a digitális adatátvitelt és a terepi buszt használó feldolgozóiparban gyakorlatilag szabvány. A meglévő kétvezetékes telepítések így újra felhasználhatók. Ezáltal nem csak költségeket takarít meg és védi a beruházásokat, hanem jelentősen csökkenti a telepítési időt is. A terepi busszal közös multidrop adatátviteli kapcsolókon keresztül pont-pont kommunikációra van szétválasztva, ami azt jelenti, hogy a lehetséges hibák csak ezt az egyedi kapcsolatot érinthetik. A rendszer rendelkezésre állása tehát javul hosszú távon, mivel a keresztbe beszélés megszűnik. A „Plug and Play” csatlakoztathatóság azt is biztosítja, hogy az új eszközök gyorsan és egyszerűen integrálhatók a meglévő terepi busz infrastruktúrába.
A PROFIBUS PA kommunikációval végzett műszerek a helyükön maradhatnak, mivel a Pepperl+Fuchs kapcsolói alkalmazkodnak az adatátvitelhez és a protokollhoz, ill. automatikusan lefordítják az eszköz adatait PROFINET-re. Ez a funkció a szabványosított PROXY-profil technológián alapul, lehetővé téve, hogy együttműködjön bármely ezt a profilt támogató DCS-rendszerrel vagy vezérlővel.