A hidrogén nem automatikusan éghajlatbarát. Az alternatív energiahordozó előállításához energia felhasználására van szükség. Ha ez hagyományos energiaforrásokból, például földgázból vagy szénből származik, az így előállított hidrogén már nem „zöld”. Annak érdekében, hogy a hidrogént éghajlatsemleges módon termeljék és használják, az elektrolízisnek – a víz savvá és hidrogénné történő felosztásának – az értékláncának kezdetén kell lennie, és megújuló források, például szélenergia vagy napenergia felhasználásával kell történnie.
A Pepperl+Fuchs számos olyan komponenst kínál, amelyek optimalizálják a szél- és naperőművek energiahozamát, így maximális hatékonyságot biztosítanak.
Akár szárazföldön, akár nyílt tengeren: A szélturbinák nagy energiahozamának eléréséhez a szélturbina rotorlapátjait és gondoláját is optimálisan kell a szélhez igazítani. Ehhez a Pepperl+Fuchs különböző érzékelőit használhatjuk. A szélturbinán lévő abszolút forgójeladók a gondola helyzetét és forgását, valamint a rotorlapátok helyzetét és szögét mérik. Az inkrementális forgó jeladók pedig a generátor fordulatszámát mérik. A szélturbina szerkezetének károsodását megelőzendő, a rezgés- és gyorsulásérzékelők a gondola és a teljes torony rezgését is rögzítik. A Pepperl+Fuchs villámvédelmi moduljai emellett megakadályozzák, hogy a vezérlőtechnológia és a jelátvitel a villámcsapások miatt károsodjon.
Minél több a napsugárzás, annál több energiát termel egy koncentrált napenergia-erőmű (CSP). Mivel a Nap egész nap mozog, a napkollektorokat a CSP-erőművekben mindig a Nap állásához igazítják az energiatermelés optimalizálásához. Ehhez a kollektorok tájolását mindig pontosan rögzíteni kell. A Pepperl+Fuchs dőlésérzékelői és jeladói ebben játszanak szerepet. A nagy pontosságú F199 dőlésérzékelő például érzékeli a Fresnel kollektorok vízszintes helyzetét, és lehetővé teszi az elnyelőhöz viszonyított optimális pozicionálásukat. A tornyos naperőművekben viszont nemcsak a heliosztátok vízszintes, hanem a függőleges elrendezése is fontos szerepet játszik az energiatermelés optimalizálásában. Itt a Pepperl+Fuchs jeladókat és dőlésérzékelőket használjuk a két tengely egymáshoz igazításának pontos érzékeléséhez és a kollektorok optimális pozicionálásához.