Pro různé úlohy detekce lze použít různé principy snímání. K určení nejvhodnějšího principu snímání pro konkrétní aplikaci je potřebné zvážit různá hlediska, jako jsou materiál detekovaného objektu, prostředí aplikace a vzdálenost, ze které má být objekt detekován.
Na rozdíl od indukčních nebo kapacitních senzorů reagují magnetické senzory na přítomnost magnetického pole. Nezáleží na tom, zda je toto pole generováno elektromagnetem nebo permanentním magnetem. Díky tomu jsou magnetické senzory obzvláště odolné proti neoprávněné manipulaci a rušení. V porovnání s výše uvedenými senzory blízkého pole nabízejí magnetické senzory větší pracovní vzdálenosti při malé velikosti pouzdra.
Přehled speciálních technických vlastností magnetických senzorů:
Mezi typické aplikace patří:
Omezení magnetických senzorů:
Další principy
V závislosti na aplikaci lze jako alternativu použít následující principy snímání:
Magnetické senzory jsou bezkontaktní. Detekují objekty, které vytvářejí magnetické pole.
První průmyslový bezdotykový senzor vyvinuli v roce 1958 Walter Pepperl a Wilfried Gehl a v témže roce byl uveden na trh. V té době byl vývoj řízen společností BASF. Společnost BASF chtěla nahradit mechanické spínací kontakty používané v té době k detekci zboží za bezkontaktní senzory, které by při spínání nevytvářely jiskry. Záměrem bylo výrazně snížit nebezpečí výbuchu. Dokonce i první bezdotykový senzor byl navržen tak, aby byl jiskrově bezpečný v souladu s požadavky asociace NAMUR.
Všechny bezdotykové senzory od společnosti Pepperl+Fuchs byly a jsou nadále vyvíjeny, vyráběny a uváděny na trh v souladu s příslušnou normou IEC/EN 60947 „Spínací a řídicí přístroje nízkého napětí – část 5-2: Přístroje a spínací prvky řídicích obvodů – Bezdotykové senzory“.
Pro bezpečnostní senzory od společnosti Pepperl+Fuchs platí také odpovídající norma „Spínací a řídicí přístroje nízkého napětí – část 5-3: Přístroje a spínací prvky řídicích obvodů – Požadavky na bezdotykové přístroje s definovaným chováním při poruše (PDDB)“.
Magnetické senzory mají standardní hlavní technické údaje, které je nutné znát, aby bylo možné zajistit správné používání v závodech a aplikacích.
Senzor se sepne v určité vzdálenosti od referenčního cíle. Tato vzdálenost je označována jako „pracovní vzdálenost“. Pracovní vzdálenost je nejdůležitější charakteristikou magnetického senzoru.
We and our partners are using technologies like cookies and process personal data like the IP-address or browser information in order to personalize the advertising that you see. This helps us to show you more relevant ads and improves your internet experience. We also use it in order to measure results or align our website content. Because we value your privacy, we are herewith asking for your permission to use these technologies. You can always change/withdraw your consent later by clicking on the settings button on the left lower corner of the page.
Please select the group of cookies and scripts, that you consent to.