Znalostní báze pro indukční senzory obsahuje rozsáhlé odborné znalosti a pomáhá uživatelům zajistit vysoce přesný a bezproblémový provoz senzorů ve strojích a závodech. V několika dílčích částech jsou vysvětleny principy funkcí a technické vztahy a poskytnuty praktické informace pro používání.
V této části jsou rozebrány časté dotazy týkající se používání indukčních senzorů.
Pro různé úlohy detekce lze použít různé principy snímání. K určení nejvhodnějšího principu snímání pro konkrétní aplikaci je potřebné zvážit různá hlediska.
Indukční senzory jsou dostupné v různých verzích. V závislosti na aplikaci mohou být pro efektivní použití nezbytné různé typy výstupů, typy připojení, materiály nebo provedení.
K připojení indukčních senzorů jsou jako digitální komunikační rozhraní často používána rozhraní IO-Link nebo AS-Interface. Kromě nich jsou v oblasti technologií průmyslových senzorů dostupné další různé sběrnicové systémy (např. PROFIBUS, DeviceNet a MODBUS).
Indukční senzory jsou ovlivňovány vnějšími vlivy, jako jsou elektromagnetická pole, vlivy materiálu a velikost detekovaných objektů. Z tohoto důvodu je nutné vzít v úvahu instalační a okolní podmínky a také veškeré normativní požadavky.
Správná funkce senzoru vyžaduje, aby byly při instalaci a uvedení do provozu zohledněny různé aspekty. Mezi ně patří montáž a napájecí zdroj.
Indukční senzory jsou používány v různých aplikacích a odvětvích. V některých případech si požadavky aplikací vyžádaly vývoj speciálních senzorů optimalizovaných pro tyto konkrétní aplikace.