Az induktív érzékelők tudásbázisa kiterjedt szaktudást tartalmaz, és segítséget nyújt a felhasználók számára az érzékelők gépekben és gyárakban történő rendkívül pontos és zökkenőmentes működtetésében. Az alrészek ismertetik a működési elveket és a műszaki összefüggéseket, valamint gyakorlati alkalmazási információkat biztosítanak.
Az induktív érzékelők használatával kapcsolatos gyakran ismételt kérdéseket ebben a fejezetben tárgyaljuk.
Különböző érzékelési elvek használhatók különböző érzékelési feladatokhoz. Az adott alkalmazáshoz leginkább megfelelő érzékelési elvet számos szempont határozza meg.
Az induktív érzékelők különböző változatokban kaphatók. Az alkalmazástól függően a hatékony használathoz különböző kimeneti típusokra, csatlakozási típusokra, anyagokra vagy kivitelekre lehet szükség.
Az induktív érzékelők csatlakoztatásához digitális kommunikációs interfészként gyakran az IO-Link vagy az AS-Interface interfészt használják. Emellett számos más buszrendszer (pl. PROFIBUS, DeviceNet, MODBUS) is rendelkezésre áll az ipari érzékelőtechnológia területén.
Az induktív érzékelőket olyan külső hatások befolyásolják , mint az elektromágneses mezők, az anyaghatások, valamint az érzékelt tárgyak mérete. Ennek megfelelően figyelembe kell venni a beépítési és környezeti feltételeket, valamint a normatív követelményeket.
Az érzékelő megfelelő működéséhez a telepítés és az üzembe helyezés során különböző pontokat kell figyelembe venni. Ilyen például a rögzítés vagy az áramforrás.
Az induktív érzékelőket különböző alkalmazásokban és iparágakban alkalmazzák. Bizonyos esetekben a követelmények miatt speciális érzékelők kifejlesztésére volt szükség, amelyeket speciális alkalmazásokhoz optimalizáltak.