Ipari érzékeléstechika
+36 88 545 902
+36 88 560 472
Leválasztók, jelátalakítók
+36 88 545 902
+36 88 560 472

Fő műszaki adatok/specifikáció


A mágnesesmező-érzékelők tipikus műszaki adatokkal rendelkeznek. Ezt a gyárakban és alkalmazásokban való megfelelő felhasználás biztosítása érdekében ismerni kell.


KifejezésLeírás
Kimeneti tevékenységAz a minőség, amellyel az érzékelő kimenő jeleket küld (pl. „eredmény” és „pozíció” esetén) a bejövő bemeneti áram függvényében. A jelek lehetnek magas aktív vagy alacsony aktív.
Névleges
hatótávolság
(sn)
A névleges hatótávolság egy normatív változó a hatótávolságok meghatározásához.

Ez a távolság nem veszi figyelembe a gyártási tűréseket vagy a külső hatások, például a feszültség vagy a hőmérséklet által okozott változásokat.

lásd: EN 60947-5-2

Üzemi
feszültség
(UB)

Az üzemi feszültség azt a feszültségtartományt jelzi, amellyel a berendezés táplálható.

A tápfeszültség érzékelőjének csatlakozásai L+ és L- jelöléssel vannak ellátva. L- a földelőpont, az L+ pedig az áram alatt lévő kapcsolat.

A NAMUR érzékelők esetén a névleges feszültség van megadva.

Névleges üzemi áram (Ie)
Továbbá: Üzemi áramerősség (IL). Ez az érték határozza meg a maximális terhelési áramot folyamatos működés közben, lásd: EN 60947-5-2. Az érték különböző típusú mágnesesmező-érzékelőkhöz van feltüntetve: Hall érzékelőrendszer és dugattyúfigyelő érzékelő.
Elektromos terhelhetőségAz a maximális elektromos teljesítmény, amellyel egy érzékelő tápellátása biztosítható. Ez az érték különböző típusú mágnesesmező-érzékelőkhöz van feltüntetve: Reed kapcsoló, Hall érzékelőrendszer és dugattyúfigyelő érzékelő.
Biztosított hatótávolság (sa)

Az az érzékelőfelülettől mért távolság, amelyen belül az érzékelő működése meghatározott feltételek mellett biztosított:

lásd: EN 60947-5-2

Hiszterézis (H)

Az a kapcsolási pontok közötti távolság, amikor a csillapítóelem közeledik az érzékelőhöz, és amikor távolodik attól.

Rövidzárlat elleni
védelem
Olyan elektromos vagy elektronikus áramkörökben végrehajtott művelet, amelyek rövidzárlat esetén megakadályozzák az érzékelő károsodását. Számos érzékelő ciklikus rövidzárlat elleni védelemmel rendelkezik. Az áramkorlát túllépése esetén a kimenet időszakosan kinyílik és bezáródik, amíg a rövidzárlat meg nem szűnik.
Terhelés nélküli tápáram
(I0)
Az olyan érzékelő által fogadott áram, amelyhez nincs terhelés csatlakoztatva.
Mechanikai élettartamA Reed kapcsoló mechanikusan lehetséges kapcsolási ciklusainak maximális száma, amíg a kapcsoló el nem éri élettartama végét.
Határfeszültség: (U0)Továbbá: névleges feszültség. Azon feszültség négyzetes középértéke, amelyre a NAMUR kimeneti jellel rendelkező standard mágnesesmező-érzékelőket tervezték.
Visszapattanási időAz az idő, ami alatt a Reed kapcsoló bekapcsoláskor aktívvá válik.
MegismételhetőségA Hall érzékelőrendszer vagy a Reed kapcsoló azon képessége, hogy ismételten ugyanazt az eredményt adja, függetlenül a tesztet végző kezelőszemélyzettől.
Kapcsolási tartományEgyfajta „kapcsolási tartomány” a dugattyúpozíció visszacsatolásához használt mágnesesmező-érzékelő számára. Ebben a speciális alkalmazásban ez annak az érzékelési tartománynak a szélességére vonatkozik, amelyben az érzékelő érzékeli a dugattyú áthaladását vagy jelenlétét.
Kapcsolási frekvencia (f)
Egy érzékelő kapcsolási ciklusainak száma másodpercenként, meghatározott feltételek mellett.
A Hertz-ben (Hz) bekövetkező változások maximális száma a csillapított és a nem csillapított állapot között.
Védettségi szint
A ház által biztosított védelem mértéke a veszélyes alkatrészekhez való hozzáférés, a szilárd idegen anyagok behatolása és a víz behatolása ellen, szabványosított vizsgálati módszerekkel igazolva.
Az elektromos berendezések osztályozása a következő szempontok szerint: 1. Különböző környezeti feltételekre való alkalmasság 2. Védelmi intézkedések az embereket fenyegető potenciális veszély ellen. Az elektromos berendezések osztályozása a következő szempontok szerint: a köznyelv IP-védelemnek nevezi. Az IP a nemzetközi védelem (International Protection) rövidítése.
 
Lásd: DIN EN 60529:2014-09 és VDE 0470-1:2014-0
Feszültségesés
(Ud)
Az a potenciálkülönbség, amely akkor jelentkezik, amikor az áram áthalad egy áramkör két érintkezője között vagy egy elektromos alkatrészen.
Ud az aktivált érzékelő vagy kimenet méri. Lásd: EN 60947-5-1; VDE 0660-200:2018-0
Áramfelvétel
A tervezett működéshez szükséges áram.
A NAMUR kimeneti jellel rendelkező, sztenderd mágnesesmező-érzékelők által igényelt áramerősség meghatározása attól függően, hogy a csillapítómágnes észlelhető-e vagy sem
Környezeti
hőmérséklet
Az a hőmérséklet-tartomány, amelyen belül a termék, alkatrész vagy eszköz interferencia nélkül működik a specifikációnak megfelelően.

e-hírek

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön rendszeresen az automatizálás világából érkező újdonságokról és érdekes információkról.

Feliratkozás
amplify – A Pepperl+Fuchs magazin

Fedezze fel online magazinunkat! Izgalmas sikersztorik, alkalmazástechnikai beszámolók, interjúk és regionális hírek várnak Önre.

Mágnesesmező-érzékelők

Tekintse meg a Pepperl+Fuchs mágnesesmező-érzékelőinek választékát.