A mágnesesmező-érzékelő egy bizonyos távolságban kapcsol az érzékelendő anyagtól. Ezt a távolságot „hatótávolságnak” nevezzük. A közelítésérzékelő egyik legfontosabb jellemzője a hatótávolság. A mágnesesmező-érzékelő által elérhető működési távolság a működtetőmágnes méretétől és mágneses fluxussűrűségétől függ. A működési távolság meghatározására szolgáló referenciaérték (sn) a DM60 állandó mágnes, mint csillapítóelem.
A DM60 állandó mágnes átmérője 31 mm, magassága 15 mm, remanens fluxussűrűsége pedig Br 380–400 mT. Ezzel az állandó mágnessel a Pepperl+Fuchs számos mágnesesmező-érzékelője 60 mm-es működési távolsággal bír.
A polaritástól függő válaszgörbe akkor érhető el, ha az érzékelő felületét oldalirányban keresztezik. A válaszgörbe az érzékelő érzékelési tartományát mutatja.
Megjegyzés: Vegye figyelembe az állandó mágnes tájolását.
A mágnes kétpólusú orientációja kétcsúcsú reakciógörbét, másnéven „kettős kapcsolási pontot” hoz létre, amelyre általában nincs szükség.
A mágnes unipoláris tájolása egy központi érzékelési tartományt hoz létre oldalsó mellékcsúcsokkal.
Az oldalsó csúcsok miatt a mágnes és az érzékelő között fenn kell tartani egy bizonyos minimális távolságot a határozott és tiszta kapcsolási tulajdonságok érdekében
Hatótávolság („névleges hatótávolság”) sn
A hatótávolság sn, vagy az EN 60947-2-5 szabvány szerint a „névleges hatótávolság” a hatótávolság meghatározására szolgáló hagyományos változó. Az ilyen típusú hatótávolság nem veszi figyelembe a gyártási tűréseket vagy a külső hatások, például a feszültség vagy a hőmérséklet által okozott változásokat.
Tényleges hatótávolság sr
A tényleges hatótávolság sr egy érzékelő hatótávolsága a következő feltételek mellett mérve:
0,9 · sn ≤ sr ≤ 1,1 · sn
Biztosított hatótávolság sa
A biztosított hatótávolság sa az érzékelőfelülettől mért távolság, amelyen belül az érzékelő működése meghatározott feltételek mellett biztosított:
0 < sa ≤ 0,81 · sn
H hiszterézis
A H hiszterézis a kapcsolási pontok (SP) közötti távolság, amikor az állandó mégnes megközelíti az érzékelőt, és ismét eltávolodik tőle. A hiszterézis az sr effektív működési távolsághoz viszonyítva van megadva. Ezt a távolságot +23 °C ± 5 °C környezeti hőmérsékleten és a névleges üzemi feszültségen mérik.
H ≤ 0,2 · sr
A Pepperl+Fuchs mágnesesmező-érzékelők tipikus hiszterézise a tényleges hatótávolság 5%–10%-os tartományában vanr.